Liberec přivítá ve finále Spartu

Ve finále MOL Cupu si zahrají Liberec a Sparta. Pražané porazili v semifinále Plzeň 2:1 a oplatili jí stejnou porážku z nedávného utkání v lize. Severočeši rovněž 2:1 zvítězili v Olomouci. Finále se bude hrát 1. července v Liberci, který byl k hracímu dni semifinále hůře postaveným týmem v tabulce. Sparta v souboji třetího s druhým týmem ligy potvrdila zlepšenou formu a připsala si šestou soutěžní výhru za sebou. Už v prvním poločase se o ni postarali brankami Guélor Kanga z penalty a Libor Kozák, hosté snížili až v 90. minutě zásluhou Milana Havla.

Západočeši ve dvanáctém soutěžním utkání pod trenérem Adrianem Guľou poprvé prohráli a nenavázali na nedávné vítězství 2:1 z Letné v úvodním utkání po koronavirové přestávce. Také Liberec rozhodl v Olomouci o postupu do finále dvěma góly do poločasu. V úvodním dějství se trefili Jakub Pešek s AchmedemAlibekovem, v 54. snížil Lukáš Juliš. Vyrovnat už Sigma nestihla ani v krátké přesilovce po vyloučení Jana Kuchty ze 73. minuty.

Liberec postoupil do finále poprvé od svého posledního celkového triumfu v poháru v roce 2015. Pražané naposledy hráli finále ještě o rok dříve, kdy v penaltovém rozstřelu zdolali Plzeň a po triumfu v lize završili double. Sparta poté v létě zdolala Viktorii i v domácím Superpoháru a od té doby čeká na jakoukoliv trofej.
Liberec bude hrát v samostatné historii finále poháru popáté, Pražané už pojedenácté. Slovan bude usilovat o třetí prvenství, sparťané o sedmé.