Liberec povede slovenský kouč Hornyák

Novým trenérem Liberce se stal Zsolt Hornyák, který naposledy působil v druholigovém ruském Vladivostoku, kde loni v prosinci skončil. Spolu s ním Slovan také jmenoval jako sportovního ředitele Zdeňka Koukala. Pětačtyřicetiletý slovenský kouč podepsal smlouvu na dobu neurčitou. Na lavičce severočeského klubu nahradil Davida Holoubka. Ten po půlroce v Liberci skončil poté, co s týmem obsadil šesté místo a nepostoupil do evropských pohárů.

"Liberec má i na Slovensku zvučné jméno a je to respektovaný klub, takže když přišla ta možnost, tak jsem vůbec, ani na minutu, neváhal, že bych snad měl nějaké pochybnosti o klubu, do kterého jdu. Moje rozhodnutí bylo okamžité a je pro mě čest tu pracovat," říká nový kouč Severočechů, který během hráčské kariéry nastupoval za Slovan i Inter Bratislava, Košice nebo Dynamo Moskva. Trenérskou kariéru odstartoval v Arménii v klubech Bananc Jerevan a Mika. Poté krátce působil v maltské Mostě a naposledy ve Vladivostoku, s kterým došel do čtvrtfinále Ruského poháru.  

Velké změny v realizačním týmu nechystá. "V blízké době plánuji přivést jednoho nového asistenta, zbytek realizačního týmu bych chtěl zachovat a spolupracovat s Mírou Holeňákem i Markem Čechem. Nechci dělat moc velké změny, vyhovuje mi realizační tým, který tu je," konstatuje.  

Jednašedesátiletý Koukal během hráčské kariéry vyhrál československou ligu i pohár s pražskými Bohemians. Jako funkcionář působil v Pardubicích, v posledních letech s Libercem spolupracoval při přípravě zahraničních soustředění a cest k zápasům v evropských pohárech.