Liberec opět do Edenu

Na strahovském sekretariátu FAČR bylo rozlosováno jarní čtvrtfinále MOL Cup, jehož hracím termínem je středa 28. února. Los proti sobě svedl dva papírově nejsilnější týmy. Slavia je v ligové tabulce na třetím místě a Liberec o dva body čtvrtý. Slovan 22. října zvítězil v utkání 11. kola v Edenu 2:1 a ukončil rekordní sérii Pražanů 36 zápasů bez ligové porážky. V národním poháru tak budou moci červenobílí soupeři prohru částečně vrátit. Zápas bude zajímavý také proto, že sportovní ředitel Liberce Jan Nezmar po skončení podzimu zamíří právě do Slavie.

Soupeř je to strašně těžký, nemusíme chodit v paměti daleko. Je to měsíc, kdy u nás vyhrál. Určitě to nepodceníme. Hned 15. února se hraje první zápas jarní části Evropské ligy, pokud postoupíme, domácí pohár by měl být už náš čtvrtý nebo pátý soutěžní zápas na jaře. Doufám, že budeme dobře rozehraní," říká generální sekretář Slavie Jiří Vrba a dodává: "Pohár jsme 15 let nevyhráli, chceme ho vyhrát. Všechny čtvrtfinalisty dělí tři zápasy od účasti v základní skupině Evropské ligy. Kdo se kdy potkal s kvalifikací pohárů, ví, jak je obtížné se prokousat předkoly. Takže to je obrovská výzva!"

Zlín díky triumfu v minulém ročníku poháru postoupil do skupiny Evropské ligy a rád by to zopakoval. Los byl k aktuálně desátému týmu HET ligy přívětivý a přisoudil mu sedmý celek druhé nejvyšší soutěže Hradec Králové.
"Jsme s losem spokojeni, je to tým z druhé ligy. Úplně ideální by bylo, kdybychom s nimi hráli doma, ale venku se nám v poháru dařilo," konstatuje lakonicky sportovní manažer zlínských „Ševců“ Zdeněk Grygera.

Ve čtvrtfinále překvapivě chybějí ligový lídr z Plzně, druhý tým tabulky Olomouc i pražská Sparta. Viktoria doma prohrála se Slováckem, Letenští zase vypadli s Ostravou. Baník, který v lize klesl na poslední místo, se ve čtvrtfinále představí v Mladé Boleslavi a bude jí chtít vrátit nedávnou porážku 0:1 z nejvyšší soutěže. "Ani před utkáním na Spartě jsme nebyli favoritem a dokázali jsme na jejím hřišti postoupit. Úplně stejně přistoupíme i k Mladé Boleslavi," zdůrazňuje odhodlaně trenér Radim Kučera. Jablonec bude proti Slovácku favoritem, byť hosté v osmifinále nečekaně vyřadili Plzeň. "V únoru to u nás bude složité, ale postaráme se o hřiště. Chceme dál, v lize se nám nedaří, tak to musíme dohonit v poháru," přeje si jablonecký výkonný ředitel Petr Flodrman.

Los čtvrtfinále MOL Cupu:
Mladá Boleslav - Baník Ostrava, FK Jablonec - 1. FC Slovácko, Hradec Králové - Fastav Zlín, Slavia Praha - Slovan Liberec.