Letenští navrátilci

Záložníci pražské Sparty Jonathan Biabiany a Lukáš Vácha se znovu zapojí do tréninku A-týmu. S oběma fotbalisty nepočítal bývalý trenér Andrea Stramaccioni, nový kouč Pavel Hapal jim chce dát šanci. Sparta přivedla Biabianyho loni v létě z Interu Milán na hostování do konce sezony, ale po nevydařeném podzimu ho vyřadila z "áčka". Devětadvacetiletý Francouz, kterého limitovalo i zranění kolena, si v lednu stěžoval u mezinárodní asociace fotbalových hráčů FIFPro, že byl nucen trénovat individuálně. Letenský klub se obvinění tehdy bránil s tím, že Biabianymu zajistil možnost přípravy s kondičním trenérem Stefanem Camparim.

Hapal má z Biabianyho dobrý dojem. "Můj osobní názor je, že jestliže tady hráč tráví čas a je absolutně bezproblémový, není důvod ho nezkusit znovu zařadit do týmové přípravy. Jeví se velice fajn," říká na jeho adresu.

Vácha strávil podzimní část sezony na hostování v Liberci, po návratu se opět nevešel do ligového týmu, ale trénoval a nastupoval za sparťanskou juniorku. Osmadvacetiletý středopolař s osmi reprezentačními starty má na Letné platnou smlouvu do konce letošního roku. Biabiany už začal s A-týmem trénovat během reprezentační přestávky, Vácha se připojí v nejbližších dnech. "Zapojení těchto hráčů bylo přáním trenéra a sportovní vedení vyšlo Pavlu Hapalovi vstříc," vysvětluje sportovní ředitel Sparty Zdeněk Ščasný.