Látal s Trnavou vyřadil Legii!

Fotbalisté Trnavy s českým trenérem Radoslavem Látalem a záložníkem Jakubem Radou prošli do 3. předkola Ligy mistrů. Slovenský šampion sice v odvetě 2. předkola prohrál doma s Legií Varšava 0:1, ale díky nečekané venkovní výhře 2:0 slaví překvapivý postup. Vicemistr Evropy z Anglie 199, který převzal mužstvo před sezonou, prožívá povedený vstup do angažmá. Nejprve s novými svěřenci vyřadil v 1. předkole bosenský Zrinjski Mostar a nyní si s nimi vyšlápl na favorizovaného polského mistra.

Trnava se s vědomím dvoubrankového náskoku nemusela v odvetě tlačit dopředu, i tak se pro ni zápas vyvíjel dobře, když v 37. minutě dostal druhou žlutou kartu hostující Vešovič a musel předčasně pod sprchy.Legia však navzdory oslabení byla hlavně po přestávce lepší a v 63. minutě ji poslal do vedení Iňaki Astiz, který po centru z pravé strany protlačil míč zblízka do sítě. Hosté poté měli několik dalších šancí, aby dostali zápas aspoň do prodloužení, ale druhou branku nepřidali ani v nastavení, když už hráli dokonce jen v devíti po vyloučení Antoliče. V dresu polského šampiona odehrál celé utkání obránce Adam Hloušek, 90 minut strávil na trávníku i jeho krajan v domácích barvách Rada.