Lahm dostihl mistrovské trio

V Mnichově se letos nebude slavit treble ani double, neboť Bayern v semifinále Německého poháru doma podlehl Dortmundu 2:3. A tak si jeho hráče spravili pokaženou náladu o pár dnů později ve Wolfsburgu, kde „Vlky“ potupili tenisovým kanárem, což je jejich historicky nejvyšší porážka. Druhý smutný primát si připsal brazilský záložník Luiz Gustavo, který byl už poosmé vyloučený, což nikomu ještě nepodařilo… Výhra 6:0 zároveň znamenala pro bavorský velkoklub při remíze druhého Lipska tři kola před koncem bundesligy obhajobu mistrovského titulu, pátého v řadě.

Kapitán Philipp Lahm se osmým primátem dotáhl na rekordní mnichovský triumvirát, který tvoří Bastian Schweinsteiger, Oliver Kahn a Mehmet Scholl, a změnil ho aktuálně na kvarteto. Italský kouč Carlo Ancelotti se může nyní pochlubit unikátní bilancí, neboť vyhrál nejvyšší soutěž ve čtyřech z pěti evropských top-lig.

Německý klubový hegemon už také pomýšlí na příští sezonu, ve které může natrvalo počítat s dvacetiletým francouzským křídelníkem Kingsley Comanem, neboť uplatnil opci, zakotvenou v jeho dvouletém hostování z Juventusu. K dosavadním sedmi milionům eur musel Bayern přihodit ještě dalších 21 milionů, aby mohl s talentovaným forvardem následně podepsat kontrakt do června 2020. Ještě o rok déle je čerstvě smluvně vázaný v Mnichově španělský reprezentační středopolař Thiago Alcantara, který konečně rozvinul svůj nesporný potenciál, neboť se mu vyhnula dlouhodobá zranění.