Lafata hattrickem přepsal historii!

Pětinásobný král ligových střelců sparťanský útočník David Lafata domácím hattrickem do sítě Příbrami přepsal dlouholeté historické pořadí Klubu ligových kanonýrů týdeníku GÓL. Letenský kapitán totiž předstihl třetího Antonína Hájka, plzeňského ostrostřelce z předválečné a válečné nejvyšší soutěže, který měl na kontě 191 ligových gólů, pětatřicetiletý snajpr Sparty jich aktuálně nastřílel 192! Před ním jsou už pouze „stříbrný“ slávistický forvard Vlastimil Kopecký (252) a nedostižný legendární Josef Bican, který vstřelil neuvěřitelných 447 gólů.

Za pár dnů, přesně 26. listopadu, to bude pět let, co během 53 minut vstoupili do prestižního „Klubu 100“ dva elitní útočníci. Nejprve jablonecký David Lafata v Liberci nadvakrát překonal brankáře Davida Bičíka, svého současného spoluhráče z pražské Sparty. Druhý nejlepší střelec reprezentační historie Milan Baroš, tehdy ve službách Galatasaray, pak v Istanbulu proměnil v utkání se Sivassporem penaltu, která byla nařízena za jeho sražení. Jejich současné gólové konto je však diametrálně odlišné. Lafatovi střelecký prach nezvlhl, i když na stará kolena v lednu 2013 přestoupil na Letnou, vždyť ke zmíněné stovce přidal dalších 92 zásahů! Barošův brankový přírůstek vlivem vážnějších zranění i několika přestupů zůstal zatím jen na čísle 21.

Před „Lafim“ stojí nyní další střelecké výzvy. Dosáhnout na šesté kanonýrské prvenství a pokořit jako třetí český útočník hranici 200 ligových branek. Oba prestižní cíle má v této sezoně na dostřel!