Lüftner přestupuje do mistrovské Kodaně

Stoper Michael Lüftner po pouhém půl roce opustí pražskou Slavii a v létě zamíří do FC Kodaň. Dánský mistr uplatnil výstupní klauzuli ve smlouvě třiadvacetiletého obránce českých „lvíčat“ a podepsal s ním pětiletou smlouvu. "Nejsme pochopitelně nijak šťastni, že takhle brzy odchází, na druhou stranu zájem Kodaně potvrzuje naši správnou strategii při výběru hráče,“ říká generální ředitel červenobílých Martin Krob.

Předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík už minulý týden potvrdil, že Kodaň uplatnila výstupní klauzuli ve smlouvě ve výši jednoho a půl milionu eur (asi 39,7 milionu korun) a zároveň zdůraznil, že nový systém smluv už podobný odchod hráče nebude umožňovat…

Lüftner absolvoval v Dánsku zdravotní prohlídku, po které podepsal dlouhodobý kontrakt se staronovým dánským šampionem, který má na dosah i „double“. Po zimním příchodu z Teplic odehrál všech dvanáct ligových zápasů. V nejvyšší soutěži má na kontě 99 utkání a pět vstřelených branek. Patří do kádru reprezentačního výběru do 21 let, se kterým ho v červnu čeká mistrovství Evropy v Polsku.