Kvalifikační finiš bez Schicka

V nominaci českých fotbalistů na závěrečné dva zápasy kvalifikace o postup na EURO 2020 v Plzni s Kosovem a v Bulharsku chybí zraněný Patrik Schick. Útočník Lipska sice figuruje mezi náhradníky, ale jeho dodatečné povolání není příliš pravděpodobné. Trenér Jaroslav Šilhavý do dvacetičlenného výběru nezařadil žádného nováčka, nominaci ještě rozšíří o další tři hráče.

„V pondělí jsem s Patrikem mluvil, říkal, že už sám trénuje. Lipsko hraje v úterý Ligu mistrů, není s nimi, ale tento týden by se měl snad už i zapojit. Nicméně ho to ještě trošku bolí. Šance je malá, vidím na to minimum procent. Má tréninkové i herní manko, je to spíš naše zbožné přání,“ přiznává kouč.

V nominaci není příliš změn oproti říjnovému srazu. Vracejí se uzdravení obránci Tomáš Kalas, Filip Novák a Pavel Kadeřábek, naopak stále chybí zranění Marek Suchý, David Pavelka a dlouhodobě i kapitán Bořek Dočkal. Schází také plzeňský záložník Jan Kopic, který figuruje po zdravotních problémech mezi náhradníky a mohl by být povolán dodatečně. Šilhavý opět nominoval útočníka Zdeňka Ondráška, jenž coby nováček v říjnu rozhodl vítězným gólem o domácí výhře 2:1 nad Anglií.

Český národní tým po překvapivém vítězství nad Albionem drží před závěrem kvalifikace postupové druhé místo o bod před třetím Kosovem, které přivítá 14. listopadu v Plzni. V případě vítězství si s předstihem zajistí účast na evropském šampionátu, která by byla už sedmá v řadě! O tři dny později se představí v Bulharsku, které již nemůže postoupit. V Sofii se bude hrát před prázdným hledištěm kvůli disciplinárnímu trestu za rasistické projevy fanoušků při předchozím domácím duelu v říjnu s Anglií.