Kvalifikace s Běloruskem v Kazani

Česká reprezentace odehraje říjnový zápas kvalifikace o postup na mistrovství světa 2022 proti Bělorusku na neutrálním hřišti v Kazani. Důvodem jsou sankce týkající se letecké dopravy uvalené na Bělorusko. Původně se mělo hrát 11. října v Minsku, ale UEFA dějiště zápasu změnila. Do ruské Kazaně nedávno přesunula i nejbližší zápasy běloruské reprezentace v kvalifikační skupině E s v září Walesem a Belgií. Evropská unie totiž omezila přelety nad Běloruskem v reakci na květnové vynucené přistání zahraničního civilního letu na minském letišti. Běloruské úřady tehdy uvěznily opozičního novináře Romana Prataseviče, který byl na palubě, a jeho přítelkyni.

"O změně víme s dostatečným předstihem, takže se můžeme připravit a nepředstavuje to pro nás významnější komplikaci,"říká manažer českého národního týmu Libor Sionko a dodává: "Když to přeženu, tak jsme si v poslední době už zvykli. Měnit plány jsme museli v březnu před zápasem proti Estonsku i v červnu před mistrovstvím Evropy, kdy jsme na poslední chvíli měnili basecamp."

Češi zatím mají v tabulce po třech zápasech čtyři body a v tabulce jsou druzí za Belgií se sedmi body. Za nimi jsou se třemi body Velšané a Bělorusové, kteří však mají stejně jako poslední Estonsko odehráno o zápas méně. Podzimní část kvalifikace výběr trenéra Jaroslava Šilhavého odstartuje 2. září zápasem s Běloruskem v Ostravě, tři dny nato se představí v Belgii. Říjnový sraz poté zahájí v Praze proti Walesu, poté budehrát v Kazani na Ústředním stadionu proti Bělorusku. Kvalifikaci zakončí v listopadu doma s Estonskem.