Krmenčík má smlouvu v Plzni do roku 2021

Reprezentační útočník Michael Krmenčík prodloužil kontrakt s Plzní. Čtyřiadvacetiletý kanonýr nyní bude ve Viktorii smluvně vázán až do roku 2021. V této prvoligové sezoně vstřelil devět gólů, k tomu zaznamenal šest asistencí a je nejlepším střelcem soutěže. Dalších pět branek na podzim přidal v evropských pohárech. V posledních třech soutěžních zápasech chyběl kvůli zranění kotníku. "Věřím, že pomůžu klukům ve zbývajících dvou zápasech. Potom se musíme kvalitně připravit na náročné jaro. Společně s Viktorií máme jen ty nejvyšší ambice," zdůrazňuje forvard s jedenácti reprezentačními starty a šesti góly.

Pro západočeský klub bylo udržení Krmenčíka prioritou. "Michael patří momentálně k nejlepším českým útočníkům. Dokázal se prosadit nejen ve viktoriánském, ale i v reprezentačním dresu, což potvrzuje jeho kvality," říká generální manažer suverénního ligového lídra Adolf Šádek. 

Není žádným tajemstvím, že o Krmenčíka usilovaly kluby z Anglie či Francie. V létě neuspěla s nabídkou ani mistrovská Slavia. "O Michaela je zájem v zahraničí, protože v české lize neexistuje klub, který by ho dokázal získat. Nakonec Viktoria je na prvním místě," konstatuje hráčův agent Dalibor Lacina a dodává: "Pokud se někdy bude řešit jeho budoucnost směrem k transferu z Plzně, bude to jedině v souvislosti se zahraničním celkem."