Krmenčík má přetržený vaz v koleně…

Fatální zpráva pro úřadujícího mistra a český národní tým. Plzeňský útočník Michael Krmenčík musí s přetrženým zkříženým vazem v levém koleni na operaci. Pětadvacetiletý reprezentant si kvůli vážnému zranění pravděpodobně v této sezoně už nezahraje! Nejlepší střelec Viktorie se zranil v nedělním ligovém utkání proti Slovácku, v němž střídal v 90. minutě.

Vyšetření odhalilo vážné zranění kolena, se kterým musí Krmenčík na operaci. "Takový je prostě fotbal, mrzí mě to, ale nic s tím nenadělám. V nejbližších dnech mě čeká operace, následně se zaměřím na kvalitní rehabilitaci a budu tvrdě makat, abych se brzy vrátil v plné síle na hřiště," říká urostlý forvard, který už jen z tribuny sledoval středeční vyřazení Plzně v osmifinále poháru s Ostravou.

Pro Plzeň jde o velkou ztrátu, protože v minulém ročníku s 16 góly nejlepším střelcem nejvyšší soutěže a v této sezoně dal zatím sedm branek. Patří i do základní sestavy reprezentace, za kterou dal v 19 zápasech osm gólů. V útoku Viktorie, která bojuje rovněž v Lize mistrů, by ho mohli nahradit Jakub Řezníček nebo Tomáš Chorý.