Krejčí si může hledat nové angažmá

Reprezentační středopolař Ladislav Krejčí uvažuje o změně klubu. V Boloni má sice ještě dva roky smlouvu a s životem v Itálii je naprosto spokojený, ale vzhledem k malému hernímu vytížení dostal od klubu svolení, že si od léta může hledat nové angažmá. Šestadvacetiletý levý záložník v tomto roce zasáhl za Boloňu, sedmnáctý tým italské ligy, zatím jen do dvou utkání. V sezoně nastoupil ve 13 zápasech, v minulém ročníku si připsal v Serii A 12 startů. Větší herní prostor měl pouze v první sezoně po přestupu ze Sparty na podzim 2016 a na jaře 2017.

"Nebudu lhát, koušu to samozřejmě těžce. Každý fotbalista chce hrát, nejsem výjimkou. Na tréninku pracuju na 100 procent, nic neošidím a snažím se týmu odevzdat maximum. Pokud takhle týden, co týden jedete nadoraz a pomyslná odměna v podobě soutěžního zápasu se nedostavuje, je to samozřejmě frustrující," smutně konstatuje Krejčí. Nemá ani sebemenší problém s trenérem Sinišou Mihajlovičem, který převzal tým Boloni v lednu s cílem zachránit ho v lize. "Řadím ho mezi nejlepší trenéry, které jsem měl tu čest poznat. Tréninky, taktická příprava, to vše je na skvělé úrovni. Navíc se mnou navíc opakovaně mluvil. Chválí moji tréninkovou morálku, vystupování i pozitivní přístup. Jednoduše upřednostňuje jiné hráče, dvě křídla si sám přivedl," dodává.  

Italský klub dal bývalému sparťanskému záložníkovi svolení hledat si od léta nové angažmá. "Dlouho jsem zkoušel situaci zlomit, šance by ale nemusela přijít ani v další sezoně. V Boloni mám skvělé vztahy, proto debata o mé budoucnosti probíhá věcně a profesionálně. Moji zástupci z agentury Sport Invest se dohodli se sportovním ředitelem klubu, že mi pro letní přestupové období mohou hledat angažmá,"potvrzuje reálnost letní změny klubového dresu Ladislav Krejčí. Podle manažera Viktora Koláře ze Sport Investu je o Krejčího zájem v Itálii, konkrétní nabídky má z elitních klubů v Nizozemsku či Rakousku a situaci monitoruje i jeden klub z české špičky.