Koubek se stěhuje do Augsburgu!

Brankář Tomáš Koubek přestoupil z Rennes do Augsburgu. Šestadvacetiletý český reprezentant podepsal s patnáctým celkem uplynulé sezony německé bundesligy pětiletou smlouvu. V bavorském týmu sejde s dvěma krajany Janem Morávkem a Markem Suchým, který do Augsburgu zamířil před měsícem z Basileje. Vyzkouší si druhé zahraniční angažmá. Do Rennes, kde v minulosti působil i Petr Čech, přestoupil před dvěma lety z pražské Sparty a hned si vydobyl pozici jedničky. V uplynulé sezoně skončil s týmem v lize desátý a vyhrál s ním Francouzský pohár.

"Zájem Augsburgu od března vygradoval do velmi intenzivního jednání, které se podařilo dotáhnout k všestranné spokojenosti. Tomáše měl klub od samého počátku na seznamu posil nejvýše ze všech možných variant, nicméně tím, že byl Tomáš zároveň i nejdražší variantou, byla jednání také nejsložitější a časově nejnáročnější. Pro Augsburg se jednalo o jednu z největších investic v historii klubu. Podmínky kontraktu svědčí o tom, jak hodně jsou o tomto kroku přesvědčeni," konstatuje agent Viktor Kolář ze zastupující společnosti Sport Invest.

Poslední zápas za Rennes Koubek odchytal v sobotu ve francouzském Superpoháru v Číně proti Paris St. Germain (1:2). "Je to pro mě složité, protože Rennes pro mě bylo skvělým místem pro začátek působení v zahraničí. Lidé z klubu se loučili s tím, že jim budu chybět po sportovní, ale i po lidské stránce. Opustit ambiciózní klub hrající Evropskou ligu není snadné, ale na novou výzvu se těším," zdůrazňuje a dodává: "Bundesliga je pro mě výzvou a chci v ní uspět. Věřím, že moje zkušenosti s velkými zápasy ve Francii mi pomohou. Začínáme pohárem a pak je další zápas hned na Dortmundu, takže budu rovnou hozený do vody. Bundesliga je skvělá, velká soutěž, po Premier League druhá největší."

Těší se na české spoluhráče. "S Honzou Morávkem jsem ještě nemluvil, ale s Markem Suchým jsem v kontaktu. On je také rád, že přichází někdo, koho zná, s kým už trénoval a něco odehrál. Dal jsem i na jeho doporučení a informace od něj mi hodně pomohly. Je jen dobře pro reprezentaci a český fotbal, že jsme další dva, co přišli do těžké soutěže. Může to pomoct celému národnímu týmu, je to prospěšné ve všech aspektech," míní Tomáš Koubek, který by měl být v Augsburgu brankářskou jedničkou.

Velkou radost z jeho příchodu má i německý klub. "Získali jsme mezinárodně zkušeného a velmi dobrého gólmana. Tomáš dokázal své kvality v národním týmu, Evropské lize i Ligue 1. Jsme si naprosto jistí, že skvěle zapadne do našeho mužstva a posílí nás," pochvaluje si sportovní ředitel Stefan Reuter.