Kosovu chybí zraněné opory

V nominaci Kosova na zářijové zápasy kvalifikace EURO 2020 s českým týmem a Anglií chybí kvůli zranění dvě opory. Trenér Bernard Challandes do dvaadvacetičlenného výběru nezařadil nejlepšího střelce Arbera Zeneliho ani záložníka Milota Rashicu. Čtyřiadvacetiletý Zeneli je se sedmi góly nejlepším střelcem kosovské reprezentace, která začala hrát mezistátní zápasy v roce 2014. O rok mladší Rashica z Werderu Brémy má zase spolu s obráncem Amirem Rrahmanim na kontě druhý nejvyšší počet zápasů. Lépe je na tom pouze s 25 starty brankář Samir Ujkani, který momentálně nemá klubové angažmá. Vedle něj patří k oporám útočník Vedat Muriqi z Fenerbahçe Istanbul či záložník Valon Berisha z Lazia Řím, který se do reprezentace vrátil po zranění. Až na gólmana Visara Bekaje působí všichni nominovaní kosovští hráči v zahraničí.

Nominace Kosova na zápasy s Českem (7. září v Prištině) a v Anglii (10. září v Southamptonu):

Brankáři: Samir Ujkani (bez angažmá), Arijanet Muric (Nottingham), Visar Bekaj (Priština). Obránci: Amir Rrahmani (Hellas Verona), Fidan Aliti (Kalmar), Mërgim Vojvoda (Lutych), Florent Hadergjonaj (Huddersfield), Leart Paqarada (Sandhausen), Ibrahim DreševiĆ (Heerenveen), Mirlind Kryeziu (FC Curych).
Záložníci: Idriz Voca (Lucern), Anel Rashkaj (Eskilstuna), Besar Halimi (Bröndby Kodaň), Valon Berisha (Lazio Řím), Bersant Celina (Swansea), Florent Hasani (Diosgyör), Edon Zhegrova (Basilej), Florent Muslija (Hannover), Bernard Berisha (Groznyj).
Útočníci: Vedat Muriqi (Fenerbahçe), Atdhe Nuhiu (Sheffield Wednesday), Elba Rashani (Odd).