Konečná pro Plzeň i Baník!

Fotbalisté Mladé Boleslavi postoupili přes Plzeň do čtvrtfinále MOL Cupu. V domácím prostředí porazili finalistu minulého ročníku a prvoligového lídra 2:0 po gólech Brazilce Ewertona a Davida Juráska z druhého poločasu. Vedení udrželi, i když od 77. minuty hráli bez vyloučeného kapitána Marka Matějovského. Sparta zvítězila 2:0 v Teplicích. V dresu favorita už v úvodním poločase skórovali David Moberg Karlsson z penalty a kapitán Bořek Dočkal, v 18. minutě dostal červenou kartu domácí Josef Švanda. Mezi nejlepší osmičku se dostal překvapivě i nováček nejvyšší soutěže Hradec Králové po nečekaném vítězství 2:1 na hřišti Baníku Ostrava. Už v úterý Bohemians 1905 doma zdolali druholigovou Jihlavu 1:0. Zbylá čtyři osmifinále se odehrají později, obhájce trofeje Slavia nastoupí proti Zlínu kvůli dnešní ligové dohrávce s Olomoucí až na začátku prosince. Utkání Slovácko - Karviná bylo kvůli COVID-19 v hostujícím týmu odloženo a zatím nemá náhradní termín. Osmifinále je posledním kolem, které se hraje na podzim, čtvrtfinále se uskuteční v březnu. Tři z posledních čtyř ročníků MOL Cupu ovládl úřadující ligový mistr Slavia, v sezoně 2019/2020 zvítězila Sparta.