„Klokan“ Havel bleskově do Plzně

Obránce Milan Havel přestoupil z Bohemians 1905 do Plzně, kde podepsal tříletou smlouvu. Dvaadvacetiletý účastník červnového mistrovství Evropy hráčů do 21 let pomůže Viktorii zacelit mezeru na levé straně sestavy po zranění Davida Limberského s Janem Kovaříkem. "Samozřejmě jsme potřebovali zareagovat na vzniklou situaci, kdy se nám během jednoho dne zranili hned tři hráči. Milan je mladý perspektivní obránce a delší dobu byl v našem hledáčku, aktuální stav nás donutil reagovat velmi rychle," vysvětluje generální manažer Viktorie Adolf Šádek a dodává: "Svými výkony může být i přes svůj stále nízký věk pro Viktorii okamžitě prospěšný.“

Havel je odchovancem „Klokanů“, za které odehrál v uplynulých třech sezonách 53 ligových utkání a vstřelil dvě branky. Původně byl záložníkem, ale výrazněji se prosadil až po přesunu na post levého obránce. Na EURO v Polsku odehrál všechny tři zápasy českého týmu ve skupině a dva z nich nezvykle na pozici pravého beka. V letní přestávce o něj usilovaly i zahraniční kluby, například švýcarský Young Boys Bern, ale nakonec se rozhodl pro českého vicemistra, s kterým ho už za necelé dva týdny čeká 3. předkolo Ligy mistrů.

"Je to pro mě velký kariérní posun. O nabídce Plzně jsem nemusel vůbec přemýšlet, protože pro mě moc znamená," říká šestá letní posila viktoriánů, k nimž se připojí ještě v závěru soustředění v rakouském Westendorfu, kde s největší pravděpodobností zasáhne do sobotního přípravného zápasu s Wolverhamptonem.