Kliment po operaci kolena

Člen širšího reprezentačního kádru útočník Jan Kliment si v pondělním utkání dánské Super ligy s Aalborgem vážně poranil vazy v levém koleně, když se v jeho závěru dostal do souboje s Joresem Okorem, při němž se mu zkroutilo koleno, takže mu museli spoluhráči pomoci ze hřiště. Následné vyšetření potvrdilo nutnost operace, kterou již podstoupil u reprezentačního lékaře Petra Krejčího jr. v Ústřední vojenské nemocnici v Praze.

Poranil si přední zkřížený a postranní vaz levého kolena,“ potvrzuje nepříznivou diagnózu jeho agent David Nehoda. Čtyřiadvacetiletého forvarda tak nyní čeká zhruba půlroční pauza, vyplněná rehabilitací. „Všem je nám to moc líto a doufáme, že rehabilitace bude probíhat hladce, aby se co nejdříve mohl vrátit zpátky na hřiště,“ říká sportovní ředitel kodaňského klubu Troels Bech.

Jihlavský odchovanec zazářil na domácím mistrovství Evropy hráčů do 21 let v roce 2015, po němž přestoupil do Stuttgartu. V bundesligovém týmu se však výrazněji neprosadil a v srpnu 2016 odešel hostovat do Bröndby Kodaň. V této sezoně nastoupil do 24 utkání dánské ligy a vstřelil v nich šest branek. Podzimní výkony ho vynesly až do české reprezentace, za kterou nastoupil v pěti zápasech. S Bröndby nyní bojoval v nadstavbové části ligové soutěže o mistrovský titul, největším sokem klubu z hlavního města je FC Middtjylland, za který až do ledna hrával reprezentační obránce Filip Novák.