Kerbrův první hattrick rozhodl podještědské derby

V minulém domácím zápase s pražskou Duklou si připsal dvě branky a jednu asistenci, v sobotním podještědském derby s Jabloncem svou bilanci dokázal ještě vylepšit. Milan Kerbr poprvé v ligové kariéře zaznamenal hattrick a zařídil Liberci v prestižním utkání vysokou výhru 4:1. A to vše se mu povedlo z pozice levého obránce, kde začal pod trenérem Slovanu Jindřichem Trpišovským nastupovat.

"Je to můj první hattrick a doufám, že jich bude ještě víc. Ještě jsem dal tyčku, takže škoda, ty góly mohly být dokonce i čtyři," prohlašuje s úsměvem osmadvacetiletý univerzál, který prý odehrál už ještě lepší zápasy!

"Na minulé utkání s Duklou se dojel podívat můj táta (bývalý útočník Olomouce a vicemistr Evropy z Anglie 1996) a říkal, že takový zápas ještě nezažil, abych dal dva góly a na jeden nahrál. Snad poprvé od dorostu mě pochválil. Byl jsem rád, že to viděl tady na stadionu U Nisy a po zápase jsme si mohli dát panáčka," přiznává.

Proti Jablonci nejprve zařídil v 36. minutě penaltu po ruce hostujícího Jankoviče a z pokutového kopu sám srovnal. Ještě do poločasu otočil stav a v 67. minutě zvýšil na 4:1. "Na hattrick jsem ani moc nemyslel. Trenér tady v Liberci chce, aby krajní obránci hráli hodně vysoko a vytahovali se až na úroveň obránců soupeře. Prostě se snažím tlačit dopředu do šancí, těžit z přihrávek spoluhráčů a dobře ty situace řešit. Měl jsem i štěstí," říká hrdina derby, který se na trávník vrátil po jednozápasové pauze. Kvůli problémům vynechal minulý šlágr v Edenu, kde Slovan překvapivě vyhrál 2:1 nad mistrovskou Slavií a ukončil její historickou rekordní sérii neporazitelnosti. "Mám potíže se zády, jednou za tři čtvrtě roku se mi to ozve. Potřebuji klid. Byl jsem čtyřikrát na kapačkách. V 70. minutě proti Jablonci už jsem docela cítil, že tělo bylo oslabené,“ konstatuje Milan Kerbr.

Po dvanácti kolech má na kontě pět gólů a může atakovat svůj nejlepší střelecký výkon ze sezony 2013/2014, kdy dal v dresu Slovácka deset gólů. "To jsem hrál záložníka. Teď mám pět gólů, ale musím být pokorný, udržet se v sestavě, protože nikdo to nemá jisté. Budu dělat vše pro to, abych se do těch šancí zase dostával. Může ale přijít období, kdy podobné příležitosti budu spalovat,“ nenosí po střeleckých hodech hlavu zbytečně v oblacích.