Karvinou přebírá Páník

Novým trenérem fotbalistů Karviné se stal Bohumil Páník, který naposledy vedl Zlín. Čtyřiašedesátiletý kouč nahradil na lavičce ve středu odvolaného Jozefa Webera. Jeho asistentem bude Jan Somberg. Karviná jako jediný tým v novém ligovém ročníku ještě nevyhrála a v deseti kolech získala pouze čtyři body za remízy. Aktuálně uzavírá tabulku s jednobodovou ztrátou na Teplice. Weber vydržel v pozici hlavního trenéra sedm měsíců.

"Trenér Páník zná zdejší prostředí, umí pracovat s cizinci a věříme, že to bude ten správný impulz, který teď mužstvo potřebuje. Doufáme, že co nejdříve vytáhne tým z posledního místa, zkušenosti s krizovými situacemi má," říká sportovní ředitel klubu Lubomír Vlk.

Zkušený kouč bude působit v české nejvyšší soutěži ve čtvrtém klubu. V minulosti vedl vedle Zlína, se kterým vyhrál v sezoně 2016/2017 domácí pohár, také Baník Ostrava a Olomouc a celkem v lize odkoučoval 203 utkání. Trénoval mimo jiné také Kroměříž nebo polské celky Poznaně, Legnicea Štětína. Bez angažmá byl od května, kdy skončila odvoláním jeho třetí mise ve Zlíně. Nyní by měl pomoci Slezanům k záchraně v nejvyšší soutěži. "Za čtyři měsíce jsem měl čas si všechno vyhodnotit, sledovat zápasy u nás či v zahraničí a vyčistit si hlavu. Věřím, že jsem se svým asistentem Honzou Sombergem připravený po všech stránkách na situaci, ve které nyní jsme. Těším se na spolupráci s mužstvem, které je různorodé. To mám rád, taková práce mě baví," prohlašuje. Na lavičce Slezanů debutovat příští týden v Olomouci.