Kapitán „lvíčat“ jde na rok do Liberce!

Fotbalisté Liberce získali před bojem v základní skupině Evropské ligy výraznou posilu Michala Sadílka z PSV Eindhoven. Kapitán české reprezentace do 21 let bude na severu Čech rok hostovat, nizozemský klub si ho ale může v zimě stáhnout zpět. Nová defenzivní akvizice může hrát ve středu zálohy i na levém kraji obrany. V podzimní části minulé sezony zabydlel v sestavě PSV, v novém ročníku však zatím nedostával příliš šancí. Pouze v jednom z šesti soutěžních utkání nastoupil od začátku, a navíc byl už v poločase střídán.

"Nebylo to úplně z čistého nebe, variantu hostování jsem v hlavě už nějakou dobu měl. Minulou sezonu jsem strávil hodně času bez fotbalu - na konci podzimu kvůli zranění a pak kvůli COVID-19. Ta aktuální pro mě začala trochu rozpačitě, chodil jsem jen do menších částí zápasů. Minulý čtvrtek jsem zápas Evropské ligy proti Trondheimu strávil jen na tribuně, což byl asi zlomový moment," říká jedenadvacetiletý kapitán „lvíčat“ a dodává: "Upřímně jsem neviděl velkou naději, že by se moje pozice měla výrazně měnit k lepšímu. Jsem moc rád, že jsem se dohodl zrovna s Libercem. I když byly ve hře i jiné možnosti. Hostování v nizozemské lize, ozvaly se i kluby z druhé německé ligy."

Může hrát na více postech v sestavě, Severočeši s ním ale počítají primárně na pozici defenzivního záložníka. "Hledali jsme možnost doplnění a posilnění týmu. Víme, že máme problém ve středu zálohy, kde nemáme tolik hráčů, kteří mají zkušenosti třeba i s evropským fotbalem. Pamatuji si Michala z mládežnických reprezentací. Sice jsem ho neměl osobně, byl to jiný ročník, ale sledoval jsem ho stejně jako ostatní kluky. Víme, co umí," konstatuje spokojeně liberecký kouč Pavel Hoftych, který v minulosti vedl reprezentační „osmnáctku“, „devatenáctku“ a „dvacítku“.

"Hodně mě oslovil i telefonát s panem trenérem a v neposlední řadě se strašně těším i na celý kolektiv. Od kluků z „jedenadvacítky“ vím, že parta je v Liberci skvělá, s Matějem Chalušem a Honzou Matouškem si voláme, znám se s Míšou Beranem. Také oni v tom všem hráli roli," doplňuje nový středopolař Severočechů, který zároveň věří, že v Eindhovenu ještě neřekl poslední slovo. "PSV si dal podmínku, že si mě v zimní pauze může kdykoliv stáhnout. Uvidíme, jak se věci posunou. Když jsem si v Eindhovenu balil věci a loučil se s lidmi v klubu, kteří mi za ty roky přirostli k srdci, bylo to emotivní. Ale fotbalový život někdy překvapení přináší. Na druhou stranu se s PSV rozhodně nerozcházím definitivně…"