Kanonýři kolabují, Chelsea válí

Brankář Petr Čech kvůli zranění lýtka nedochytal utkání Arsenalu na půdě West Bromwiche. Ze hřiště odešel v 38. minutě za vyrovnaného stavu 1:1, jeho nástupce mezi třemi tyčemi David Ospina v druhém poločase dvakrát inkasoval a Kanonýři odjeli ze stadionu Hawthorns bez bodů. Nálada v kabině londýnského giganta rozhodně není ideální. Trenér Wenger stále odkládá rozhodnutí, zdali na Emirates Stadium prodlouží smlouvu, nebo po sezoně na lavičce Arsenalu skončí.

Nemalá část příznivců by si ale přála jeho okamžitý odchod – v osmifinále Ligy mistrů Kanonýry zesměšnil Bayern Mnichov (1:5, 1:5) a v anglické lize se ambiciózní mančaft herně i výsledkově trápí. Bezkrevný výkon a porážka 1:3 s WBA znamenala pád na šestou pozici, Arsenalu tak stále více hrozí, že se v příští sezoně bude muset obejít bez Champions League, v níž nechyběl od roku 1998… To na nedalekém Stamford Bridge panuje euforie. Chelsea i bez zraněného tahouna Hazarda zvládla těžký duel ve Stoke (2:1) a udělala další důležitý krok k zisku titulu. Celek kouče Conteho spasil obránce Cahill, jenž sice v první půli zavinil penaltu, z níž domácí Walters vyrovnal na 1:1, tři minuty před koncem však po rohu Fabregase rozhodl o vítězství Blues.

Lišky stále vítězí

Druhou příčku drží Tottenham, který na White Hart Lane vyhrál desátý duel v řadě, když si poradil se Southamptonem 2:1. Na páté místo poskočili po vítězství 2:1 u nováčka z Middlesbrough borci Manchesteru United. Mistrovský Leicester po odvolání kouče Ranieriho vyhrál i třetí ligový duel v řadě, když uspěl 3:2 na hřišti londýnského West Hamu a na sestupové příčky má k dobru šest bodů. Nedělní šlágr mezi Manchesterem City a Liverpoolem skončil remízovým patem 1:1. Šancí ke skórování si v zábavném klání oba mančafty vypracovaly na několik dalších zápasů, s jejich proměňováním už to ale bylo výrazně horší…