„Kanárci“ už doletěli do Ruska

Fotbalisté Brazílie jako první tým postoupili na mistrovství světa 2018 a připojili se tak k pořádajícímu Rusku. "Kanárci" si čtyři kola před koncem jihoamerické kvalifikace zajistili účast na šampionátu díky domácí výhře 3:0 nad Paraguayí. Brazilci s hvězdným útočníkem Neymarem, který opět navlékl kapitánskou pásku, v kvalifikaci vyhráli poosmé za sebou a po 14 zápasech vedou tabulku jihoamerické skupiny s 33 body. Neymar sice v druhé půli neproměnil penaltu, krátce nato ale zvýšil na 2:0. Další góly vstřelili Coutinho a Marcelo.

Brazílie je s pěti tituly nejúspěšnějším účastníkem světových šampionátů a zároveň jedinou zemí, jejíž výběr na finálovém turnaji nikdy nechyběl. Z kvalifikace zóny CONMEBOL postoupí přímo na mistrovství světa nejlepší čtyři celky, pátý čeká baráž proti zástupci Oceánie. Naopak Argentina bez potrestaného Lionela Messiho prohrála 0:2 v Bolívii a klesla na páté místo. Na druhou Kolumbii ale ztrácí jen dva body, na Uruguay a Chile bod.

Největší argentinská hvězda dostala za urážky rozhodčího ve čtvrtečním duelu s Chile trest na čtyři kvalifikační zápasy a trenér Edgardo Bauza se velmi divil, že FIFA o jeho postihu rozhodla tak krátce před dalším utkáním. "Překvapilo mě to. Dali mi málo času, abych připravil jinou sestavu," prohlásil. Argentinci dokázali v La Pazu v nadmořské výšce 3600 metrů zvítězit naposledy před dvanácti lety.

Jihoamerická kvalifikace má další dvě kola na programu až v srpnu a vyvrcholí v říjnu.