Kadlec podepsal smlouvu s „Bolkou“

Bývalý reprezentant Václav Kadlec, který se snaží o návrat k fotbalu po vleklých problémech s kolenem, podepsal roční smlouvu s Mladou Boleslaví. Ve středočeském klubu začal trénovat před měsícem v „béčku“, nyní už se připravuje s prvoligovým týmem kouče Karla Jarolíma. "Jsem rád, že koleno drží, a kdybych vyběhl do ligového zápasu, byl bych v tu chvíli nejšťastnějším hráčem na hřišti. Zahrát si ještě ligu, to bych opravdu chtěl. Když jsem se dostal do kádru áčka, bylo by blbý tak nepřemýšlet. Přeji si být především zdravý, fotbal mě stále baví, možná víc než dříve, protože možnosti hrát ho si nyní vážím," přiznává devětadvacetiletý útočník, který kvůli potížím s kolenem, s nímž absolvoval několik operací, ukončil kariéru loni v únoru jako hráč pražské Sparty.

"V tu chvíli mě vůbec nenapadlo, že bych ještě někdy hrál fotbal. Užíval jsem si rodinný život a přemýšlel, co budu dělat dál," dodává. Následně začal nastupovat za Červené Janovice v třetí třídě po boku Tomáše Řepky, Romana Bednáře či Martina Jiránka.

"Postupem času jsem zjistil, že opakovaně operovaná noha drží. S manažerem panem Paskou jsme zvažovali, kde bych se měl pokusit o restart fotbalové kariéry. Navrhnul jsem Mladou Boleslav z několika důvodů, mezi kterými byla krátká dojezdová vzdálenost z kraje Prahy, kde bydlím, znalost hráčů ať už ze Sparty, nebo reprezentace, a také trenérská osobnost pana Jarolíma, se kterým jsem se potkal v reprezentaci," přibližuje postupné kroky svého nečekaného comebacku. V srpnu se začal připravovat s mladoboleslavským "béčkem". "První týden byl tvrdý, ale potom už to bylo dobrý. To mě utvrdilo v tom, že to můžu zkusit. Dříve koleno oteklo jako baňka už po jednom tréninku," říká vítěz ankety Talent roku 2010.

Odchovanec Bohemians 1905 odehrál za Spartu 162 zápasů, v nichž dal 50 gólů. Se Spartou získal dva mistrovské tituly. Před osmi lety odešel za téměř 100 milionů korun do Eintrachtu Frankfurt a v bundeslize si připsal v 30 utkáních šest branek. Zahrál si také za dánský Midtjylland. V reprezentaci nastoupil k 16 duelům a čtyřikrát skóroval. V roce 2010 se v 18 letech a čtyřech měsících díky gólu při kvalifikační výhře 2:0 v Lichtenštejnsku stal nejmladším střelcem v historii národního mužstva.