Kadeřábka brzdí bolavé lýtko

Český obránce Hoffenheimu Pavel Kadeřábek kvůli lehčímu zranění lýtka možná vynechá sobotní úvodní zápas druhé části německé bundesligy v Augsburgu, ale pak by už měl být v pořádku. Čtyřiadvacetiletý reprezentant věří, že jeho tým na jaře naváže na povedený podzim a co nejdéle bude jediným neporaženým celkem v pěti elitních evropských soutěžích.

"První týden jsem normálně odtrénoval, ale v prvním přátelském zápase mě píchlo v lýtku a od té doby jsem ještě netrénoval. Řekli mi, že to určitě není přetržené, jen nějak namožené nebo natažené. Buď stihnu první zápas, nebo budu připravený až na druhý. Uvidím, jestli se dám do soboty do kupy," říká „Kadeř“, který doufá, že ho problém s lýtkem nepřipraví o pevnou pozici v sestavě Hoffenheimu. Na podzim totiž pod devětadvacetiletým koučem Julianem Nagelsmannem zasáhl do všech šestnácti bundesligových duelů a v patnácti z nich hrál od začátku. "Když nestihnu první kolo, tak se moje náhrada může chytnout a už mě tam nemusí pustit. Ale myslím, že mi trenér věří, pořád se mě ptá, kdy budu zdravý," přemítá nahlas.

Když Real Madrid v neděli podlehl Seville (1:2), zůstal Hoffenheim v této sezoně jediným neporaženým týmem v top evropských ligách, kam se řadí nejvyšší soutěže v Anglii, Španělsku, Německu, Itálii a Francii. "Už jsme se o tom bavili, ale my těch zápasů nemáme tolik. Je to super, ale zase jsme desetkrát remizovali, což je velká škoda. Mohli jsme tedy mít bodů ještě víc,“ konstatuje odchovanec pražské Sparty.

Hoffenheim drží páté místo v tabulce a ztrácí dva body na třetí pozici znamenající přímý postup do Ligy mistrů. "Zůstávají stejné předsezonní cíle, a to je umístění na pohárových příčkách. Co bude navíc, bude plusové. Předkolo Ligy mistrů by bylo úplně super," zdůrazňuje Kadeřábek, který v létě přijde o dva spoluhráče, neboť obránce Niklase Süleho a záložníka Sebastiana Rudyho v lednu už v předstihu koupil mistrovský Bayern Mnichov. "Vidíme, že i kluci od nás můžou jít do takového top klubu. Oba jsou výborní hráči a zaslouží si to. Pro nás ostatní je to motivace, že se můžeme dostat do větších klubů v Německu," zdůrazňuje reprezentační bek.