Jovovič v černohorské nominaci

V nominaci Černé Hory na červnové zápasy kvalifikace EURO 2020 s Kosovem a českým týmem je i záložník Jablonce Vladimir Jovovič. V osmadvacetičlenném výběru trenéra Ljubiši Tumbakoviče chybí dlouhodobě zraněný útočník Monaka a největší hvězda týmu Stevan Jovetič. Nováčkem je záložník Soči Dušan Lagator. Při Jovovičově absenci by k největším oporám měli patřit obránci Stefan Savič z Atlética Madrid a Adam Marušič z Lazia Řím či záložník Marko Jankovič ze Spalu Ferrara. Většina fotbalistů působí v zahraničních týmech, domácí ligu zastupuje čtveřice hráčů včetně dvou náhradních brankářů. Černohorci, kteří na premiérový start na velkém turnaji čekají, vstoupili do kvalifikace remízou 1:1 v Bulharsku a domácí prohrou 1:5 s Anglií.

Nominace Černé Hory na zápasy s Kosovem (7. června v Podgorici) a Českem (10. června v Olomouci):  
Brankáři: Danijel Petkovič (Lorient/Francie), Milan Mijatovič (Podgorica), Damir Ljuljanovič (Titograd).  
Obránci: Stefan Savič (Atlético Madrid/Španělsko), Marko Simič (Pachtakor/Uzbekistán.), Žarko Tomaševič (Ostende/Belgie), Adam Marušič (Lazio Řím/Itálie), Boris Kopitovič (Čukarički/Srbsko), Risto Radunovič (Giurgiu/Rumunsko), Igor Vujačič (Golubovci), Filip Stojkovič.  
Záložníci: Mirko Ivanič (oba CZ Bělehrad/Srbsko), Nikola Vukčevič (Levante/Španělsko), Marko Vešovič (Legia Varšava/Polsko), Vladimir Jovovič (Jablonec), Marko Jankovič (Spal/Itálie), Aleksandar Ščekič (Partizan Bělehrad/Srbsko), Marko Bakič (Mouscron/Belgie), Nebojša Kosovič (Kajrat Almaty/Kazachstán), Sead Hakšabanovič (Norrköping/Švéd.), Luka Mirkovič (Budučnost Podgorica), Stefan Lončar (Istra/Chorv.), Vukan Savičevič (Wisla Krakov/Polsko), Deni Hočko (Famalicao/Portugalsko), Dušan Lagator (Soči/Rusko).  
Útočníci: Fatos Bečiraj (Netanya/Izrael), Aleksandar Boljevič (Beveren/Belgie), Stefan Mugoša (Inčchon/Korea).