Josef Jindřišek: „Prý budu fotbalový Jágr!“

Josef Jindřišek: „Prý budu fotbalový Jágr!“

Čtyři zápasy, devět bodů, osm gólů. Bohemians 1905 se náramně povedl vstup do ligy po koronavirové pauze. Kapitán JOSEF JINDŘIŠEK věří, že klokani udrží desátou příčku a zajistí si účast ve druhé skupině nadstavby. Loňské drama, kdy sestup odvrátili kapitánovým gólem v poslední minutě závěrečného duelu, je pro ně velkým mementem.

„POMEZNÍ ZVEDL PRAPOREK A ŘVAL OFSAJD“

„V sobotu jsme těsně prohráli se Spartou. Porážka nás mrzí o to víc, že přišla po takovém gólu. Kluci reagovali na pomezního, který zvedl praporek, a navíc řval do ucha hlavnímu ofsajd, ofsajd. Jestli hlavní rozhodčí zapískal ještě předtím, než dal Tetteh gól, nevím. Ale ofsajd nebyl. Pokud bychom se v tom patlali, stejně nám to k ničemu nepomůže. Kluci ale nemůžou přestat hrát. Odmala nás trenéři učí, že pokud rozhodčí nepískne, pořád se hraje. Určitě by nás ale prohra štvala víc, kdybychom hráli o záchranu a potřebovali každý bod. Takhle se můžeme poučit a jít dál.

 

„CHCEME BÝT VE DRUHÉ SKUPINĚ“

Když naskočila osmdesátá minuta, věřil jsem už v bod. Dokonce jsem si v duchu říkal, že by se nám mohl povést brejk a z něj rozhodnout. Bohužel... Sparta mě ničím nepřekvapila, viděl jsme ji s Teplicemi, myslím, že hrála stejně. Ale my jsme byli mnohem těžším soupeřem než Teplice, drželi jsme se, nedělali jsme velké chyby. Prohráli jsme, ale vzhledem k lepší bilanci vzájemných zápasů s Olomoucí, máme boj o desátou příčku ve svých rukách. Je naším velkým cílem, být ve druhé skupině nadstavby. Nechceme zažít loňský šílený konec, klepat se do poslední vteřiny posledního zápasu. Máme doma Slovácko a venku Jablonec, Sigmu čeká Boleslav a Plzeň. Uvidíme.

 

„ŠEST ZÁPASŮ V PŘÍPRAVĚ NÁM POMOHLO“

Mám upřímnou radost, jakým způsobem jsme vstoupili do pokračování ligy. Ze čtyř zápasů jsme hned tři vyhráli, což je výborná bilance. Navíc jsme hodně produktivní, dali jsme osm branek. V přípravě jsme odehráli šest zápasů, což je zřejmě ze všech prvoligových klubů nejvíc. Je možné, že jsme se díky tomu na ligu dobře připravili. Máme i obrovskou výhodu v širokém kádru. Třeba v Opavě nás nechal trenér čtyři ze základu odpočívat, pošetřili jsme síly. Jsme celkově mile překvapeni, jak nám zápasy vycházejí. Doufám, že nám to vydrží do konce soutěže.

 

„ROSA MĚ POCHVÁLIL“

Mám velkou radost, že jsem v pondělí prodloužil s Bohemkou smlouvu o další rok. Cítím se na hřišti pořád dobře, cítím, že stačím. A vnímám chválu kolem. Po zápase se Spartou mě pochválil i Tomáš Rosický, když jsme se spolu chvíli bavili. Nejdřív se zeptal, kolik mi je let. A pak mi řekl, že kdybych byl mladší, možná by mě vzal do Sparty. (směje se) Když jsem mu řekl, že mi je devětatřicet, spadla mu brada. Prý budu hrát do padesáti, že budu fotbalový Jarda Jágr. Jen jsem mu stihl říct: Nestraš.

 

„KLOBOUK DOLŮ PŘED ZAVADILEM“

Záložníkovi Pavlu Zavadilovi je už dvaačtyřicet, přesto bude hrát i příští sezonu. V Opavě nedávno prodloužil smlouvu o jeden rok. Klobouk dolů před ním, fakt neskutečný, že se v jeho letech tahle drží. Fyzicky i herně. Když se vrátím k sobě, necítím se už samozřejmě jako mlaďoch, ale když cítím únavu, víc regeneruju. Žene mě i fakt, že vnímám, že stávající tým může být v příštím ročníku ještě lepší. Pokud kádr zůstane pohromadě, můžeme být konkurenceschopní. Neříkám, že budeme hrát o titul, ale ve středu tabulky ano. Máme opravdu kvalitní tým.“

JOSEF JINDŘIŠEK

Narozen: 14. února 1981. Výška: 178 cm. Váha: 80 kg. Stav: ženatý, manželka Ivana, dcery Lucinka (13 let) a Barunka (11 let). Fotbalový post: záložník. Hráčská kariéra: Sokol Plavy (1987-1989), Sokol Držkov (1989-1991), Sokol Plavy (1991-1995), FK Jablonec (1995-2007), Sigma Olomouc (2007-2008), Fulnek (2008), Sigma Olomouc (2009), Bohemians Praha 1905 (2009-?). Česká liga: 348 zápasů / 22 gólů. Největší úspěchy: nominace na Osobnost české ligy.