Jiří Klíma: „Potřebujeme to už zlomit!“

První půlrok v Mladé Boleslavi se učil od střelců Komličenka a Mešanoviče, po jejich odchodu obstarává góly on. V uplynulé sezoně jich JIŘÍ KLÍMA stihl sedm, na podzim, kvůli dlouhé zdravotní pauze, zatím tři. Osobní statistiky jdou ale nyní stranou, 23letý útočník upíná všechny síly k restartu týmu, který se na podzim trápí.

„MUSÍME UŽ ZÍSKÁVAT BODY!“

„Na podzim se nám vůbec nedaří, což jsme bohužel potvrdili i teď v sobotu v Liberci. Jeli jsme tam s tím, že budeme chtít uhrát dobrý výsledek, protože v naší situaci potřebujeme každý bod. Řekli jsme si, jak budeme hrát. Jenže plán se rozpadl už v šesté minutě, kdy jsme poprvé inkasovali. Také druhou branku jsme dostali kvůli nedůslednosti. Těžko budeme nyní otáčet zápasy, v nichž prohráváme o dva góly, navíc na soupeřově hřišti. Takže utkání se nám nepovedlo, pokračujeme ve špatných výsledcích. Body ale prostě musíme už získávat. Potřebujeme to už zlomit!

„NEJSME V POHODĚ“

Když se nedaří delší čas výsledkově, zákonitě se to projeví na psychice týmu. Když jako první dostaneme gól, obrat je pro nás složitý. V Opavě jsme jako v jednom z mála utkání vedli, ale stejně jsme do přestávky dva góly dostali. Poslední tři zápasy inkasujeme v prvním poločase pravidelně, pak musíme dohánět. Nejsme v pohodě, evidentně. Jak nepříznivou sérii zlomit? Prostě jít do každého utkání s tím, že budeme jezdit po zadku, že na hřišti necháme úplně všechno. Psychika nás všech je teď taková, že najednou cítíme, že máme pomalé nohy. Prostě nám to tam nechodí, jak bychom si představovali.

„POD JAROLÍMEM VÍC ROZEHRÁVÁME“

Mladá Boleslav se nikdy netajila vysokými ambicemi. Má je mnohem vyšší, než kde se nyní v tabulce nacházíme. Série porážek poznamená každé mužstvo, my jsme se z toho nedokázali celý podzim oklepat. Když se nám povedl jeden zápas, například s Pardubicemi, nedokázali jsme na něj navázat. Proto jsme tam, kde jsme. Přišel nový trenér Jarolím, víc se snažíme rozehrávat, ne kopat jenom dlouhé balony. Není teď ale mezi námi hráč, který by to vzal na sebe. Topíme se v tom všichni. Potřebujeme vyhrát a hned na vítězství navázat. Udělat šňůru alespoň tří dobrých zápasů. Potom věřím, že nepříznivé období zlomíme.

„LÉČBA SE PROTÁHLA NA TŘI MĚSÍCE“

Na podzim jsem byl tři měsíce mimo hru. Hned v prvním kole na Bohemce jsem si přetrhal vazy v kotníku. Měl jsem problém i s chrupavkou, kost byla poraněná. Léčba se protáhla, původní odhad zněl dva měsíce. Začal jsem trénovat, ale bolest mě nepustila na hřiště. Poprvé na lavičce jsem byl proti Teplicím, nakonec jsem odehrál druhou půli. Následně v Opavě jsem šel už do základu, vstřelil jsem dva góly. V minulé sezoně jsem jich dal celkem sedm, říkal jsem si v létě, že bych v té letošní mohl atakovat desetigólovou hranici. Vzhledem ke zranění si už ale cíle nedávám.

„KOMLIČENKO A MEŠANOVIČ MI POMOHLI“

Do Boleslavi jsem se dostal loni v létě, kdy tu byli ještě střelci Komličenko a Mešanovič. Potom přišel ještě Wágner. Konkurence jako hrom, všichni tři hotoví útočníci. Věděl jsem, že budu mít těžkou pozici, že budu do zápasů spíš naskakovat. Ale poletovaly zprávy, že kluci budou odcházet, což se potvrdilo. Na tréninku se od nich dala odkoukat spousta věcí, Komli i Meši měli skvělé zakončení. Pomohli mi. Nevím, jestli jsem jejich nástupcem. V Boleslavi máme mladý tým, ve třiadvaceti jsem z útočníků nejstarší. Něco už mám odehráno, góly se ode mě tedy očekávají. Budu se snažit dát jich co nejvíc.“

JIŘÍ KLÍMA

Narozen: 5. ledna 1997. Výška: 189 cm. Váha: 77 kg. Stav: svobodný. Fotbalový post: útočník. Hráčská kariéra: Vysočina Jihlava (2003-2016), Znojmo (2016-2017), Vysočina Jihlava (2017-2019), Mladá Boleslav (2019-?). Česká liga: 56 zápasů / 11 gólů. Největší úspěchy: člen reprezentačních výběrů ČR do 16, 17, 18, 19 a 20 let.