Jaromír Zmrhal: „Serie A? Vysoká škola fotbalu!“

Jaromír Zmrhal: „Serie A? Vysoká škola fotbalu!“

V minulosti byl několikrát blízko přestupu do zahraničí, ale nakonec vždy zůstal ve Slavii. Před dvěma měsíci se záložník JAROMÍR ZMRHAL dočkal, podepsal čtyřletý kontrakt s nováčkem italské ligy Brescií. Český reprezentant si zatím v Serii A připsal tři starty, na větší šanci čeká. Z nového působiště je i tak nadšený.

„MUSÍM SE NAUČIT ITALSKY CO NEJRYCHLEJI“

„V Brescii mám za sebou první dva měsíce. V klubu i ve městě se cítím výborně, v Brescii je navíc příjemnější počasí než v Česku. Moje herní vytížení není takové, jak bych si představoval, zatím jsem si moc nezahrál. Musím se přizpůsobit jinému systému, zvykám si postupně. Minimálně mi ale ještě chvíli potrvá, než se do toho naplno dostanu. Musím se také naučit dobře italsky, v kabině angličtina příliš nevládne. Mám sice vedle sebe spoluhráče Aleše Matějů nebo Nikolase Špalka, kteří mi pomáhají, ale italštinu do sebe musím dostat co nejrychleji.

 

„BYDLENÍ JSEM SI NAŠEL BRZY“

S klukama spolu trávíme čas i mimo stadion. Bydlíme dokonce na jedné adrese. První týdny jsem bydlel u Nikolase, který měl volný pokoj. Brzy jsem si našel bydlení v domě, kde jsou tři byty. Vzal jsem přízemní, kvůli zahradě, máme totiž s manželkou psa. Když za mnou Nikolas přijel na návštěvu, dům se mu líbil, nakonec vzal byt nad námi. Potom jsme zjistili, že i třetí byt vlastní stejná majitelka a chce ho prodat. Zeptali jsme se Aleše, jestli by nechtěl bydlet s námi. A tak jsme všichni tři sousedé.

 

„V SERII A JE HODNĚ TAKTIKY“

S manželkou si na italský způsob života postupně zvykáme. Myslím ale, že Itálie nám bude vyhovovat. Pochopitelně bude záležet, jak se mi bude dařit, jestli budu hrát. Serii A zatím vnímám většinou z lavičky. Je v ní hodně taktiky. Co jsem se bavil se spoluhráči, ve všech klubech je to stejné. Oproti Česku jde o změnu. Tady jsem si mohl vybrat, jestli zůstanu uprostřed nebo u lajny. V Brescii při zakládání útoku je přesně určené, kde máte stát. Musím se přizpůsobit, abych se mohl dostat na hřiště.

 

„Z DYBALY JSEM BYL UNEŠENÝ“

V úvodních kolech jsme stáli proti třem velkým klubům - Juventusu, AC Milán a Neapoli. Na AC jsme mohli uhrát bod, s Juventusem jsme odehráli skvělou první půli. Dali jsme brzy gól, pak soupeř vyrovnal. Jenže po přestávce... Jsou fakt dobří. Přestože jsem nenastoupil, zápas jsem si užil. Co předváděl Dybala ve druhém poločase, bylo neskutečné. Byl jsem z toho unešený. Nevím, jestli vůbec ztratil míč. U postranní čáry ho napadali dva naši hráči, říkal jsem si, že se z toho nemůže dostat. Dostal. Vysoká škola fotbalu. Moc se těším, až si Serii A zahraju.

 

„BALOTELLI JE V POHODĚ“

Čtrnáct dnů po mém přestupu přišel do Brescie útočník Mario Balotelli. Známí se mě na něj často ptají. Věděl jsem o jeho některých fórcích, musím ale říct, že je v pohodě. Jako jeden z mála umí anglicky, takže jsme si párkrát popovídali. Je svůj, to se nezmění, ale na hřišti je fantastický. Je strašně silný. Když jsem viděl jeho zakončení, říkal jsem si v duchu, že to snad není možný. Dá gól ze všeho. Pokud má trochu klidu a prostoru, nezmýlí se. Má neskutečnou ránu. Je vidět, že prošel světovými kluby.

 

„ZE SLAVIE JSEM NADŠENÝ“

Pokud mi čas dovolí, sleduju zápasy Slavie. Viděl jsem i její dvě utkání v Lize mistrů, s Interem Milán a Dortmundem. V Miláně jsem byl přímo na stadionu. Slavia zahrála fantasticky. Kdyby jim před zápasem řekli, že budou brát bod za remízu, byli by nadšení. Mluvil jsem s klukama bezprostředně po utkání, byli spíš zklamaní. Věděli, že se jim dařilo, že mohli uhrát víc. A Dortmund? Borussia patří mezi moje dva nejoblíbenější týmy. I proti Dortmundu měla Slavia šance, ale nakonec prohrála. Je vidět, že soupeři v této top soutěži jsou zkušenější. Slavia jde dobrou cestou, jsem nadšený z fotbalu, kterým se prezentuje.“

 

JAROMÍR ZMRHAL

Narozen: 6. srpna 1993. Výška: 189 cm. Váha: 79 kg. Stav: ženatý, manželka Anna. Fotbalový post: útočník. Reprezentace: 14 zápasů / 1 gól. Česká liga: 187 zápasů / 26 gólů. Hráčská kariéra: Slavoj Žatec (1999-2001), Chmel Blšany (2001-2003), Slavia Praha (2003-2019), Brescia Calcio (2019-?). Největší úspěchy: mistr české ligy (2017, 2019), vítěz MOL Cupu (2018, 2019), čtvrtfinalista Evropské ligy (2019).