Jarolím povolal navrátilce

Česká reprezentace hlásí první změny v nominaci na blížící se zápasy proti Litvě a San Marinu. Trenér Karel Jarolím musí oželet start stabilního člena základní sestavy Pavla Kadeřábka, jehož nepustí do hry obnovené zranění lýtka, kvůli kterému vynechal poslední bundesligové zápasy Hoffenheimu. Do národního týmu byl povolán univerzál Adam Hloušek z Legie Varšava a druhým dodatečně nominovaným hráčem je střední záložník Tomáš Hořava z Plzně.

Hloušek se vrací po dvouleté odmlce, naposledy startoval v přípravném utkání na Slovensku a do hry může naskočit na levém kraji obrany i zálohy. Hořava naopak figuroval v nominaci kouče Jarolíma už během podzimu a v základní sestavě naskočil do duelů kvalifikace MS v Německu a s Norskem. Oba mají na svém kontě shodně zatím sedm reprezentačních startů. Dalšími dvěma navrátilci jsou obránce Ondřej Čelůstka z tureckého Antalyasporu a záložník pražské Slavie Josef Hušbauer.

Sedmadvacetiletý Čelůstka si v národním týmu doposud připsal pouze jediný start, v přípravném duelu proti Kanadě z listopadu 2013 se však hned po třech minutách zapsal mezi reprezentační střelce. Odchovanec zlínského fotbalu si nasbíral 18 zápasů v dresu českých „lvíčat“ nechyběl v žádném zápase na evropském šampionátu 2011 v Dánsku. Po angažmá ve Slavii se vydal do zahraničí, kde vystřídal několik klubů – Palermo, Trabzonspor, Sunderland či Norimberk. O rok mladší Hušbauer si už připsal 9 startů za reprezentační „áčko“, naposledy si zahrál 88 minut s Rakouskem v červnu 2014.