Japonci mají letenky do Ruska

Fotbalisté Japonska se jako třetí účastník kvalifikovali na mistrovství světa v roce 2018 v Rusku. Postup si zajistili vítězstvím 2:0 nad Austrálií v předposledním utkání asijské kvalifikační skupiny B v Saitamě. Připojili se tak k Brazílii a Íránu, jejichž týmy si účast na závěrečném turnaji zajistily už dříve. Mezi světovou elitou si Japonsko zahraje pošesté za sebou.

O výhru týmu bosenského trenéra Vahida Halilhodžiče nad Austrálií se góly zasloužili Osano a Ideguči. Japonci nyní vedou šestičlennou skupinu o čtyři body před Saúdskou Arábií a zápas před koncem už o první místo nemohou přijít. Saúdská Arábie se o druhé přímé postupové místo v asijské skupině B utká na dálku s Australany. Oba mají shodný počet bodů. Zatímco tým z Blízkého východu, který má lepší skóre, čeká v posledním utkání Japonsko, Austrálie bude hrát s posledním Thajskem. Celek ze třetího místa půjde do baráže.

Ve skupině A patří druhé místo za neporaženým Íránem týmu Korejské republiky, který v posledním kole nastoupí v Uzbekistánu a bude hájit dvoubodový náskok. Po prohře 1:3 se Sýrií už je mimo hru Katar, který si tak na premiéru na MS bude muset počkat až do roku 2022, kdy ho bude pořádat.

Finálový turnaj MS je v Rusku na programu od 14. června do 15. července 2018.