Jankto prodloužil v Udine

Mladý český záložník Jakub Jankto prodloužil v minulých dnech smlouvu s Udine, ve kterém je nyní vázaný až do června 2021. Odchovanec pražské Slavie přišel do tohoto severoitalského klubu v roce 2014 a po hostování v druholigovém Ascoli v minulé sezoně se v tomto ročníku vypracoval mezi stálé členy základní sestavy. V dosavadních 31 kolech Serie A nastřílel pět branek a na další čtyři přihrál.

Jankto patří k oporám českých „lvíčat“, s kterými ho čeká v Polsku mistrovství Evropy hráčů do 21 let. Dobré výkony mu také vynesly nominaci do reprezentačního „áčka“. Za něj poprvé nastoupil v březnové přípravě v Ústí nad Labem proti Litvě a k výhře 3:0 přispěl jedním gólem. O pár dní později byl i v základní sestavě v kvalifikačním duelu v San Marinu.

Čerstvé prodloužený kontrakt jedenadvacetiletého středopolaře však může souviset i se zájmem bohatých klubů jak z Itálie, tak Anglie, které svými výkony i ofenzivními dispozicemi zaujal, takže ho mají v hledáčku možných posil v nadcházejícím letním přestupním termínu…