Jankto bude oblékat dres Sampdorie

Spekulace italských médií z minulých dnů o odchodu českého záložníka Jakuba Jankta do jiného klubu Serie A se potvrdily. Dvaadvacetiletý reprezentant přestoupil z Udine do Sampdorie, janovský klub ho nejprve získá na hostování a to se změní v povinný transfer. Média spekulují o částce 15 milionů eur (asi 389 milionů korun), což by z odchovance pražské Slavie udělalo šestého nejdražšího českého hráče historie.

Jankto po minulé sezoně, v níž v 39 soutěžních zápasech zaznamenal šest branek a sedm asistencí, otevřeně prohlásil, že by chtěl z Udine po čtyřech letech odejít, protože se mu nelíbila atmosféra v klubu. Zároveň připustil touhu vyzkoušet jinou ligu. Spekulovalo se o zájmu Monaka či dokonce Arsenalu, ale český středopolař nakonec v Itálii zůstal. "Hned jak jsem dorazil do Janova, volal mi prezident Sampdorie Massimo Ferrero. Řekl mi, že budu nosit ten nejkrásnější dres na světě, a když ho teď mám na sobě, musím mu dát za pravdu," říká reprezentační středopolař, který má v národním týmu na kontě 12 zápasů a jednu vstřelenou branku.
 
V Sampdorii zanechal dobrý dojem jiný český fotbalista, Janktův dlouholetý parťák a vrstevník Patrik Schick, který před rokem přestoupil z Janova do AS Řím údajně až za 42 milionů eur jako druhý nejdražší Čech po Pavlu Nedvědovi. Pokud se potvrdí přestupní částka 15 milionů eur, půjde o šestou nejvyšší sumu, za jakou český hráč kdy přestoupil. Více stáli už jen Tomáš Rosický, Petr Čech a Jan Koller.