Jan Vodháněl: „Gól Slavii mi předpověděl ředitel!“

Jan Vodháněl: „Gól Slavii mi předpověděl ředitel!“

Přišel, viděl, zvítězil. Záložníkovi Bohemians 1905 JANU VODHÁNĚLOVI stačila necelá minuta na to, aby ve vršovickém derby senzačně sestřelil mistrovskou Slavii. Ta padla v lize po 26 zápasech. Dvaadvacetiletý borec se dost možná o další kousek posunul vysněnému angažmá ve Spojených státech.

„GÓL SLAVII MÁ VELKOU CENU!“

„Vítězný gól se Slavií asi nebyl nejhezčí v kariéře. Tím je zatím ten proti Liberci, kdy se mi podařilo obejít pět hráčů. Tenhle má ale velkou cenu! Znamenal tři body. Než jsem vběhl na hřiště, ředitel klubu pan Jakubowicz mi řekl, že rozhodnu. Když jde do hry ofenzivní hráč, je předpoklad, že by s výsledkem mohl něco udělat. Proti Slavii se to naštěstí povedlo. Všechno se událo rychle. Přiběhl jsem k Pulkymu (Pulkrabovi) a řekl mu, že s ním budu hrát na hrotu. Míč se dostal na levou stranu, Pulky šel do souboje se stoperem, balon nějak propadl. Z otočky, netradičně pravou nohou, jsem to trefil. Nádherný pocit.

 

„VYŠLO KRÁSNĚ, ŽE JSEM NASKOČIL A ROZHODNUL“

Počítal jsem dopředu s tím, že naskočím až na závěrečných dvacet minut. Celou zimní přípravu jsem se potýkal s menšími zdravotními problémy, které jsem úplně nedoléčil. Cítil jsem, že nejsem stoprocentně připravený, abych mohl hrát od začátku. Vyšlo krásně, že jsem naskočil a rozhodnul. Pak jsem ještě loboval brankáře, videorozhodčí ale nevyhodnotil, že by gólman mimo šestnáctku zahrál rukou. V té rychlosti jsem ani nestačil registrovat, jak míč vyrazil. Kluci v kabině tvrdili, že možná ruka byla. Naštěstí Slavia branku nedala. V zimě jí odešly opory, je určitě těžké je nahradit.

 

„PHILADELPHIA JE NADÁLE OTEVŘENÁ“

Nedávno o mě projevil zájem tým americké MLS Philadelphia. Mluvilo se i o jiných klubech, ale konkrétní nabídka byla jen z Ameriky. Nabídli za mě nějakou částku, sportovní ředitel Držmíšek řekl, že bude preferovat sportovní úspěch před finančním. Proto jsem neodešel. Ale vzápětí dodal, že nikdo není neprodejný. Pro mě je tedy Philadelphia nadále otevřená záležitost. Přes mého agenta jsem s ní v kontaktu. Doufám, že šance na přestup pořád je. Budu se opakovat, pro mě bylo angažmá ve Spojených státech obrovská příležitost, tamní liga jde hodně nahoru.

 

„BOHEMCE JSEM STRAŠNĚ VDĚČNÝ“

Nejsem zklamný, že přestup zatím nevyšel. Naopak jsem rád, že o mě byl z takové ligy zájem. V Bohemce mám platnou smlouvu. Dala mi šanci hrát pořádně ligu, jsem jí strašně vděčný. Není důvod být naštvaný. Věřím, že přijde další nabídka, na kterou Bohemka kývne. Zájem Philadelphie pro mě znamená motivační impulz. Podzim byl pro mě nejlepším obdobím v dospělém fotbale. Ligu hraju pořádně rok. Naskočil jsem do ní sice před třemi lety v Mladé Boleslavi, odehrál jsem ale jen třicet minut. Trenér Jarolím si mě tenkrát vytáhnul z rezervy do áčka, za což jsem mu vděčný. Pak se změnili trenéři, už jsem se dál neprosadil.

 

„NA PRVNÍ ZÁPAS JSEM SI BRAL DOVOLENOU“

Nevím, jak by vše dopadlo, kdybych zůstal v Boleslavi. Teď disponuje českými talenty nebo mladými hráči z akademie. Je možné, že bych se podíval pořádně do áčka i tam. Ale zvolil jsem cestu přes Vlašim, v Bohemce jsem spokojený. Tenkrát, když mě Jarolím bral, musel jsem si na první zápas vzít dovolenou. Byl jsem zaměstnaný ve Škodovce. Jeli jsme ve středu na pohár, musel bych jít jinak do práce. Kdykoli cestujeme do Boleslavi nebo jen kolem po dálnici, vzpomenu si na Škodovku. Jak jsem do ní skoro rok každý večer nebo ráno docházel na několikahodinové šichty.“

JAN VODHÁNĚL

Narozen: 25. dubna 1997. Výška: 175 cm. Váha: 73 kg. Stav: svobodný, přítelkyně Barbora. Fotbalový post: záložník. Hráčská kariéra: Mladá Boleslav (2005-2017), Vlašim (2017-2018), Bohemians 1905 (2018-?). Česká liga: 38 zápasů/ 4 góly. Největší úspěchy: člen reprezentačního výběru do 20 let.