Jan Navrátil: ,,Chci v Liberci chytit druhý dech!“

Jan Navrátil: ,,Chci v Liberci chytit druhý dech!“

Restart kariéry. Právě kvůli tomu záložník Jan Navrátil změnil dres a dorazil do Liberce. Kdysi platil za obrovský talent, před třemi lety se o něm mluvilo v souvislosti s pražskou Spartou. Transfer na Letnou se však neuskutečnil, 26letý záložník zůstal v Olomouci. Svezl se však s mizernou „kondicí“ Sigmy, dvakrát během tří posledních sezón s ní sestoupil do druhé ligy. Přestože Hanou miluje, po květnovém pádu mu bylo jasné, že pokud nyní neodejde, na výsluní se už nikdy nevrátí. Přestupem k Nise Navrátil psychicky ožil a přeje si, aby šel nahoru také po fotbalové stránce.

„POTVRZUJE SE MI, CO SE O LIBERCI ŘÍKÁ. JE TU RODINNÁ ATMOSFÉRA“!
„Jsem ve Slovanu sotva pár týdnů, musím ale upřímně říct, že mám zatím jenom pozitivní dojmy. Všichni v klubu jsou pozitivně naladění, jsem spokojený. Očekávání, se kterými jsem do Liberce přicházel, se naplňují možná ještě víc. Potvrzuje se mi, co se o Liberci říká. Je tu opravdu rodinná atmosféra.

„CHCI VE FOTBALE NĚČEHO DOSÁHNOUT, AŤ TŘEBA PADAJÍ TRAKAŘE“
V Olomouci jsem byl šestnáct let, byl jsem už klubovým inventářem. Je pochopitelné, že přechod do jiného prostředí pro mě není jednoduchý. Jedná se o velkou změnu, nebudu lhát, že ne. Když to zlehčím, tak už jenom ohledně počasí. Byl jsem upozorňován, že v Liberci je poněkud jiné klima. To už jsem poznal. Kolikrát tu prší a na Hané je krásně. Ale ať klidně padají trakaře, já jsem přišel do Slovanu proto, abych se pokusil ve fotbale ještě něčeho dosáhnout.

„SIGMU MILUJU, SESTUP DO DRUHÉ LIGY MĚ NESMÍRNĚ ZASÁHL“
Sigmu miluju, nikdy na ní nezapomenu, ale sám jsem cítil, že potřebuji nový impulz, novou motivaci. Jsem rád, že jsem se k odchodu odhodlal. Šel jsem za lepším, co se týká fotbalové kvality, ovšem věřím, že se Sigma zvedne a vrátí se brzy do ligy. Sestup mě nesmírně zasáhl. Po pádu do druhé ligy byly moje myšlenky hodně špatné. Věřil jsem do poslední chvilky, že to zvládneme.

„DRŽÍM OLOMOUCI PALCE, ABY SE JÍ POVEDL RYCHLÝ NÁVRAT“
Odešel sice majitel, ale Olomouc má kvalitního trenéra. I kádr je dobrý, záleží pouze na tom, jak si kluci nastaví hlavy. Doufám, že dobře a že od začátku půjdou po postupu. Pro týmy, co spadnou, je strašně těžké přešaltovat, ve druhé lize se hraje úplně jiný fotbal. Pokud se rychle nepřeorientujete, máte problém. Chce to pokoru a makat. Držím Olomouci palce, aby se jí povedl rychlý návrat.

„DOUFÁM, ŽE SE MI VE SLOVANU PODAŘÍ RESTARTOVAT KARIÉRU!“
V květnu to byl pro mě už druhý sestup s Olomoucí. Poprvé se mě smutek držel déle, nyní mám novou motivaci v ambiciózním Liberci. V hlavě to stále mám, jenže nic s tím už neudělám, život jde dál. Trápit se tím by byla hloupost, nic bych si tím nepomohl. Musím pracovat dál. Doufám, že se mi ve Slovanu povede restartovat kariéru.

„VĚTŠÍ ÚSPĚCH V LIBERCI BY PRO MĚ BYL NESKUTEČNÝM IMPULZEM“
Rád bych poslední špatné roky v Liberci vybalancoval, moc toužím zahrát si evropské poháry. Světlým momentem za poslední dobu byl pro mě pouze postup se Sigmou zpátky do ligy, jenže to byla víceméně povinnost. Pokud by se povedl větší úspěch ve Slovanu, byl by pro mě neskutečným impulzem i po psychické stránce. Je těžké být dole, rád bych byl zase někdy nahoře.

„CÍL PRO SEZÓNU NEMÁM. CHCI PROSTĚ UKÁZAT, ŽE FOTBAL HRÁT UMÍM“
Osobní cíl pro nadcházející sezónu ani nemám. Samozřejmě, chci se prosadit do základní sestavy, ukázat, že fotbal hrát umím. Že i když to nebylo nějaký čas ono, hrát jsem ho nezapomněl. Dá se říct, že bych chtěl chytit druhý dech. Vím, že je to prostě jenom o mě, jestli se dostanu na bývalou úroveň. Cítím, že v Liberci je všechno předurčené k tomu, aby se mi to povedlo.“

JAN NAVRÁTIL

Narozen: 13. dubna 1990. Výška: 170 cm. Váha: 66 kg. Fotbalový post: záložník. Hráčská kariéra: FK Troubky (1995-1996), PS Přerov (1996-2001), Sigma Olomouc (2001-2016), Slovan Liberec (2016-?). Česká liga: 150 zápasů/25 gólů. Největší úspěchy: vítěz Českého superpoháru (2012), vítěz českého poháru (2012), člen reprezentačních týmů U16, U17, U18, U19, U20, U21.