Jan Morávek: „Augsburg mi přirostl k srdci!“

Jan Morávek: „Augsburg mi přirostl k srdci!“

Raduje se, že se opět objevuje na hřišti. Zároveň jej těší, že Augsburg prožívá nejlepší start do německé ligy v historii klubu. Záložník Jan Morávek v sobotu bavorskému klubu pomohl k cennému bodu na půdě ambiciózního Hoffenheimu (2:2).

PATŘÍM K OBDIVOVATELŮM NAGELSMANNA

„V sobotu jsme uhráli bod na půdě Hoffenheimu, který jednoznačně bereme. Hoffenheim má výborné mužstvo. Osobně patřím k jeho obdivovatelům, protože se mi moc líbí práce trenéra Nagelsmanna. Jsou flexibilní v herních systémech. Mladí, talentovaní kluci přestupují do Hoffenheimu za velké částky, protože je láká spolupráce s panem Nagelsmannem. Ale abych se vrátil k zápasu: bod je pro nás úplně skvělý. Podíval jsem se na hřiště alespoň na deset minut. Byla to poměrně turbulentní část. Inkasovali jsme druhý gól, v samém závěru jsme vyrovnali.

NACHOMÝTL JSEM SE U VYROVNÁNÍ

U vyrovnání jsem se nachomýtl. Po standardce se odrazil míč za velké vápno, spoluhráč to měl na volej, mohl střílet z dvaceti metrů. Ale postřehl jsem, jak se na mě dívá. Stál jsem v šestnáctce, tušil jsem, že mi přihraje. Já se s míčem potom otočil a prostrčil ho na našeho stopera, který následně centroval před bránu. Domácí si balon srazili do sítě. Krátce po mém příchodu na trávník mi ale nebylo nejlépe, Hoffenheim dal gól na dva jedna. Je to taková klasická fráze, že bych měl říct, že jsem ještě věřil, že srovnáme. Upřímně, věděl jsem, jak kvalitní soupeř proti nám stojí a že do konce je jen pět minut...

S PAVLEM KADEŘÁBKEM JSME CHVILKU POKECALI

Prohodil jsem pár slov také s Pavlem Kadeřábkem. Nakonec jsme se ale ani nestihli rozloučit. On šel se spoluhráči poděkovat fanouškům, my zase svému kotli. Ale je fajn, že jsme aspoň chvilku pokecali. Pavel také nehrál od první minuty, šel do hry v průběhu zápasu. V týdnu totiž Hoffenheim čeká utkání ve skupině Evropské ligy, myslím, že důvod k rotaci základní sestavy má větší než my. Na začátku sezony jsem chodil pouze na tribunu, je nás v kádru třiatřicet, konkurence je obrovská. Byl jsem však v kontaktu s trenérem, vždycky mi to vysvětlil.

JSEM ZDRAVÝ A ŠŤASTNÝ, ŽE SE DAŘÍ

V poslední době jsem byl v základu proti Lipsku i následně se Stuttgartem. Teď jsem dvakrát střídal. Beru to tak, že jsem zdravý a šťastný, že se daří klubu. V zimě jsem s Augsburgem prodloužil smlouvu do roku 2020, jsme tu přes pět let. S manželkou jsme se zrovna nedávno bavili, že jsme nadšeni, v jak hezkém městě jsme. Bavorsko je krásné, člověk má přírodu za rohem. Alpy jsou kousek, když chceme zažít atmosféru velkého města, jedeme do Mnichova. Domů do Prahy to máme tři a půl hodiny. Všechno je naprosto optimální. Jsem šťastný, že mám možnost nastupovat v bundeslize, a být v klubu, který mi přirostl tolik k srdci.

UKÁZALI JSME, ŽE SE S NÁMI MUSÍ POČÍTAT

Po osmi kolech jsme na osmém místě, máme dvanáct bodů. Jednoznačně jsme spokojení. Přitom všechny předsezonní prognózy byly takové, že Augsburg je aspirant číslo jedna na sestup. Myslím, že jsme těmto rádoby expertům zavřeli pusu. Mám pocit, že jsme jim ukázali, že se s námi musí počítat. Samozřejmě, člověk sleduje, že je soutěž strašně vyrovnaná. Přestože zažíváme nejlepší vstup do bundesligy v historii klubu, musíme být obezřetní. Odstup od spodku tabulky není až takový. Letos je liga vyrovnaná ještě víc než jindy. Napomáhá tomu postup dvou finančně silných týmů, Stuttgartu a Hannoveru.

BAYERN MÁ ZASE Z FOTBALU RADOST

Hlavním tématem v Německu v posledních dnech byl návrat trenéra Heynckese do Bayernu. Z jeho hráčů nebylo vidět, že mají z fotbalu radost. Přišlo mi, že chemie mezi předchozím trenérem Ancelottim a týmem neštimovala. Hráči teď vědí, co od Heynckese čekat, Heynckes zase ví, co čekat od kluků. Výsledek s Freiburgem (5:0) naznačuje, že radost z fotbalu zase měli. (směje se) Nás to v Mnichově čeká za měsíc. V Allianz Aréně je to vždycky hezký zápas, ve skvělé atmosféře. Tu jsem si užil i v neděli v naší aréně. Byl jsem se byl podívat na naše béčko, hrálo s Mnichovem 1860. Jde o čtvrtou ligu, přišlo přes dvacet tisíc diváků.“

JAN MORÁVEK

Narozen: 1. listopadu 1989. Výška: 179 cm. Váha: 71 kg. Stav: ženatý, manželka Tereza. Fotbalový post: záložník. Hráčská kariéra: Bohemians 1905 (1995-2008), Schalke 04 (Německo, 2008-2010), 1. FC Kaiserslautern (Německo, 2010-2011), Schalke 04 (Německo, 2011), FC Augsburg (Německo, 2012 - ?). Reprezentace: 3 zápasy / žádný gól. Největší úspěchy: třetí místo na EURO hráčů do 21 let (Dánsko, 2011), třetí místo na EURO hráčů do 19 let (Česko, 2008), postup do osmifinále MS hráčů do 20 let (Egypt, 2009).