Jan Chramosta: „Máme pořádný ostrý start do sezony!“

Jan Chramosta: „Máme pořádný ostrý start do sezony!“

Svezl se s prachbídným jarem boleslavského týmu a k osmi podzimním gólům přidal jen jediný – těsně před koncem domácího zápasu s vedoucí Slavií, který však výsledkově nic pro „Bolku“ neřešil. V rozbíhající se nové sezoně je útočník JAN CHRAMOSTA očividně v mnohem lepší pohodě jak na hřišti, kde se mu znovu pod známou taktovkou trenéra Dušana Uhrina mladšího opět daří střelecky, tak v rodině, která se před měsícem rozrostla o prvorozeného syna Matouše.

„I když se zimní příprava vydařila, jaro nás nezastihlo v ideální formě. V prvních třech kolech, ve kterých jsem nastoupil v základní sestavě, jsme ani jednou nevyhráli a já nevstřelil žádný gól. Trenér udělal změny, porazila se doma Sparta a až do konce jsem toho už moc neodkopal. Ještě víc dolů nás srazilo vyřazení v semifinále MOL Cupu s druholigovou Opavou. Los nám přál, hráli jsme doma a byli favoritem, jenže jsme prohráli 0:2. V tu dobu se už vědělo, že by mohl jít vítěz národního poháru přímo do základní skupiny Evropské ligy, což se také Zlínu, který ve finále Opavu porazil, podařilo. No a my se nyní asi za trest musíme prokousávat jejími předkoly. Mohlo být ale ještě hůř! V posledním kole jsme dostali „čtyřku“ v Liberci a čekali, jestli Teplice na Stínadlech neklopýtnou s Duklou, která tam nakonec vyhrála. Zůstali jsme díky tomu na pátém místě, ze kterého se šlo ještě do Evropy…

„ZLOMILI JSME PROKLETÍ DRUHÉHO PŘEDKOLA!“

Měli jsme dvoutýdenní dovolenou, kterou ale staronový trenér Uhrin ještě o dva dny zkrátil, aby bylo víc času na přípravu, protože jsme jako první z českých týmů vstupovali do evropských pohárů. Minulá sezona byla hodně specifická také tím, že se během ní vystřídali na lavičce tři trenéři a každý z nich měl o způsobu naší hry svoje představy. Trenér Uhrin většinu z nás zná ze svého předchozího působení v Boleslavi, ví, co od každého z nás může čekat, a také my tušíme, co bude po nás chtít.

V rozjezdu sezony to zatím dobře funguje. Zvládli jsme úspěšně druhé předkolo Evropské ligy, které pro nás bylo v posledních sezonách zakleté. Řada lidí si kvůli tomu dělala legraci před cestou k úvodnímu zápasu do Irska, abychom tam prý raději ani nejezdili, že stejně vypadneme… Vstřelili jsme Shamrocku tři branky a vytvořili si velmi dobrou postupovou pozici do domácí odvety. Za půl hodiny jsme vedli 2:0 a nebylo již co řešit. Trefil jsem se v obou utkáních, doma si připsal i asistenci na náš druhý gól, což zvedne sebevědomí každému útočníkovi. Hraju nyní zleva, což je pro praváka výhoda, že může udělat kličku do středu hřiště a připravit si balon ke střelbě. Ale mám volnost, takže mohu sbíhat i doprava, jen to musí být dozadu zajištěné. Takhle jsme dali druhý gól irskému týmu.

„NECHTĚLO SE NÁM CESTOVAT DO KAZACHSTÁNU…“

Albánské Korce jsme si přáli hlavně kvůli cestování, do Kazachstánu by to byla pořádně dlouhá štreka. I když nemohou hrát domácí zápasy na svém stadionu, určitě nás tam bude čekat bouřlivé prostředí. Musíme proto výsledkově zvládnout ve čtvrtek úvodní zápas doma, nejlépe vyhrát bez inkasovaného gólu, jako se nám to povedlo se Shamrockem, i když tohle bude asi o dost kvalitnější soupeř.

„NYNÍ SI LÉČÍM PORANĚNÝ BŘIŠNÍ SVAL!“

Už od pátku se na tohle utkání chystáme, jen v sobotu jsme měli volno. Já mám ale individuální tréninky s fyzioterapeutem, protože jsem si ve čtvrteční odvetě poranil břišní sval. Nestalo se mi to v žádném osobním souboji, asi jsem udělal nějakou prudkou změnu směru běhu. Proto jsem po hodině hry požádal o vystřídání, abych neriskoval případné zhoršení docela bolestivého zranění. Ale věřím, že se dám zdravotně natolik do pořádku, abych mohl proti albánskému klubu nastoupit!

„VARIANTA DVĚ VĚŽE V PŘÍPADĚ NOUZE?“

Máme teď pořádně ostrý start do sezony, po čtvrtečním předkole Evropské ligy hrajeme v neděli doma první ligový zápas s Olomoucí, potom letíme k odvetě do Albánie, a příští neděli hostíme opět v Mladé Boleslavi pražskou Spartu! Ani hráčský kádr není ještě úplně uzavřený, na nedělním tréninku jsem se potkal s novým útočníkem Komličenkem, který v minulé sezoně hostoval v Liberci, a teď přestupuje z ruského Krasnodaru. Takového vysokého forvarda jsme potřebovali, protože Lukáš Magera nyní hraje víc zezadu, ale v případě nouze bychom mohli nasadit na hrotu hned dvě věže!       

„UŽ SE U NÁS NETOČÍ VŠE KOLEM FOTBALU…“

Syn se narodil v červnu o čtyři dny později, mělo to původně být devatenáctého, což je moje šťastné číslo, které nosím i na dresu. S trenérem jsem měl dohodu, že mě z přípravy uvolní, takže jsem s manželkou mohl strávit celý den. Už se to u nás netočí jen kolem fotbalu jako dosud, když přijdu domů z tréninku, tak většinou společně vyrazíme ven na procházku. Malý Matouš i přes den hodně spí, a když se třeba v noci probudí, tak se odstěhují s manželkou z ložnice, abych i já neponocoval.“

JAN CHRAMOSTA

Narozen: 12. října 1990. Výška: 182 cm. Váha: 75 kg. Stav: ženatý, manželka Lucie, syn Matouš (1 měsíc). Fotbalový post: útočník. Hráčská kariéra: Mladá Boleslav (1999-2014), Viktoria Plzeň (2014-2015), Mladá Boleslav (2015-?). Největší úspěchy: bronz na mistrovství Evropy hráčů do 21 let (Dánsko 2011), postup do osmifinále mistrovství světa hráčů do 20 let (Egypt 2009), český mistr (2015), vítěz Ondrášovka Cupu/MOL Cupu (2011, 2016).