Jakub Řezníček: „V Sigmě mám velkou motivaci!“

Jakub Řezníček: „V Sigmě mám velkou motivaci!“

V Plzni měl útočník Jakub Řezníček těžkou pozici. Reprezentant Krmenčík chytil fazonu, střílel pravidelně góly, kouč Vrba neměl důvod na hrotu nic měnit. Jarním hostováním v Olomouci dostal novou motivaci. Pokusí se nahradit Tomáše Chorého, kterého koupila právě Plzeň. Začal výborně, v přípravě už vstřelil tři góly.

„KLUCI MĚ VZALI MEZI SEBE“

„Jsem v Sigmě pár dnů, ale mám z klubu pozitivní pocity. Všechno probíhá v pohodě. Příprava je klasická, tvrdě makáme, je to náročné. Jenže musí se to zvládnout, aby na jaře bylo z čeho brát. To je stejné v každém klubu. V kabině jsem nikoho z hráčů neznal, jen z trávníku, zapadl jsem ale mezi ně dobře. Jsou to většinou mladší kluci, vzali mě mezi sebe. Jako jejich táta se ale necítím. To spíš Buchtič (brankář Miloš Buchta), tomu je osmatřicet. (směje se)  Jsem až třetí nejstarší, přede mnou je ještě Michal Vepřek.

„TRENÉRA JÍLKA DOBŘE ZNÁM“

Naopak dobře znám trenéra Jílka, potkali jsme se ve Spartě. Apeluje na dobrou práci v tréninku, přesně tak jsem ho poznal na Letné. Je to mladý kouč, s velkými ambicemi.

V Sigmě navazuje na práci ve Spartě, klubu se vyplácí. Na podzim jsem občas Olomouc sledoval, moc se mi líbilo, jakým způsobem hrála. Tým je delší dobu spolu, spousta kluků se zná už od žáků, dohromady to šlape. Věřím, že tento styl mi bude sedět, je totiž trochu podobný plzeňskému. Hrajeme po zemi, kombinačně. Pro útočníka je vždycky dobře, když do vápna létá spousta centrů. V přípravě jsem dal už tři góly, jen tak dál.

„BYLA BY ŠKODA, KDYBY POHÁRY NEVYŠLY“

Olomouc je po podzimu na špici, má stejně bodů jako druhá Slavia. V médiích se mluví o návratu evropských pohárů na Hanou. Pochopitelně postavení v tabulce tomu nahrává, v Sigmě se však o pohárech nahlas nemluví. Kluci jsou pokorní. Míč je kulatý, může se stát cokoli, nikdo nechce nic zakřiknout. Samozřejmě v koutku duše každý doufá, včetně mě, že se to povede. Ruku na srdce: byla by škoda, kdyby to nevyšlo, když je to tak skvěle rozehrané.

„PRO VIKTORKU JE JEDNIČKOU KRMI“

Neřekl bych, že mi to v Plzni na podzim nevyšlo. Pro Viktorku je útočníkem číslo jedna Krmi (Michael Krmenčík), což je pochopitelné. Od začátku sezony dává pravidelně góly, má formu, trenér neměl důvod sestavu měnit. My ostatní jsme se občas střídali. Jednou já, jednou Baky (Marek Bakoš). Myslím, že když teď přišel do Plzně Tomáš Chorý, je lepší, když jaro odehraju v Sigmě. Nemá cenu, abychom tři proseděli jaro na lavičce nebo na tribuně. Pak se mi to znovu otevře. Očekává se totiž, že Krmi v létě odejde.

„V LÉTĚ SE V PLZNI O MÍSTO ZNOVU POPERU“

O to větší motivaci teď mám. Půl roku jsem toho na hřišti moc nenahýřil, musel jsem se nějakým způsobem udržovat. Řešil jsem to zápasy za juniorku. Mladí kluci jsou janci, bylo to kolikrát nahoru dolů, ale pořád lepší než trénovat. Pár startů jsem nastřádal v domácím poháru, nastoupil jsem i v Evropské lize. Ale v lize nic moc. I proto se na ni strašně moc těším. Chci se ukázat jak trenéru Jílkovi, tak kouči Vrbovi. V létě nastoupím do přípravy v Plzni, znovu se poperu o místo.“

JAKUB ŘEZNÍČEK

Narozen: 26. května 1988. Výška: 182 cm. Váha: 77 kg. Stav: ženatý, manželka Michaela, dcera Vanessa (3 roky). Fotbalový post: útočník. Česká liga: 232 zápasů / 56 gólů. Hráčská kariéra: 1. FK Příbram (1995-2007), FK Mladá Boleslav (2007-2009), MFK Ružomberok (2009-2010), FK Mladá Boleslav (2010-2012), Dynamo České Budějovice (2012-2013), 1. FK Příbram (2013-2015), Sparta Praha (2015), Zbrojovka Brno (2015-2017), Viktoria Plzeň (2017-2018), Sigma Olomouc (2018-?). Největší úspěchy: postup do základní skupiny Evropské ligy (2017), vítěz Českého poháru (2011), člen reprezentačních výběrů do 18, 19 a 21 let.