Jakub Řezníček: „Jsem povahou válečník!“

Jakub Řezníček: „Jsem povahou válečník!“

Jeho příchod z belgického Lokerenu v polovině září jako by Teplice polil živou vodou. Se zkušeným útočníkem JAKUBEM ŘEZNÍČKEM v sestavě osm zápasů včetně dvou duelů v MOL Cupu neprohrály. Jenže od remízy se Spartou jako když utne. Severočeši třikrát v řadě padli, naposledy v neděli na Stínadlech s nováčkem z Českých Budějovic.

„TŘI GÓLY ZA PŮL HODINY? TRESTUHODNÉ!“
„Porážku s Českými Budějovicemi koušu dost těžce. Dostat doma za necelou půlhodinu tři góly je trestuhodný. Byl to pro nás obrovský šok. Připravovali jsme se na hru soupeře, který je známý tím, že brání v bloku a vyráží do brejků. Nechali jsme si dát naprosto zbytečné branky, přestože jsme věděli, že právě takhle Budějovice hrají. Tohle se nám prostě nesmí stávat. Jestli byla důvodem nekoncentrovanost? Vůbec nevím, nechci mluvit za ostatní. Já jsem zápas chtěl zvládnout. Nevím, co se stalo. Nedokážu si první poločas vysvětlit, je pro mě velkým zklamáním.

„TRENÉR HEJKAL NÁS ZPUCOVAL“
O přestávce nebyla v kabině zákonitě dobrá nálada. Trenér Hejkal nás zpucoval. Měl absolutní právo na takové hodnocení, rozuměl jsem mu. K ligovému zápasu nelze přistoupit tak, jak jsme k němu přistoupili v neděli. Zpucovali jsme se také my starší navzájem. Nic jsme nebalili, burcovali se, že se pokusíme zápas zvrátit. Věřili jsme tomu, nicméně nechtěli jsme hru úplně otevřít. Aby to nedopadlo jako v závěru jarní nadstavby, kdy Teplice doma dostaly od Boleslavi osmičku. Spíš jsme chtěli hrát, nedostat další gól, a třeba naopak nějaký vstřelit. Nebudeme si ale nalhávat, otáčet nula tři po půli je hodně složité.

„BEZ NASAZENÍ VÁS PORAZÍ KAŽDÝ“
Jsem povahou bojovník, válečník. Je známá pravda, že bez bojovnosti a nasazení vás porazí každý. Když nebudeme mít drajv, týmy v lize jsou tak vyrovnané, že nás to semele. Přitom dvě kola předtím jsme doma vyrovnali se Spartou v poslední minutě a prodloužili jsme šňůru bez prohry na osm zápasů. Chápu, že prohrajeme v Jablonci. Nemůžeme si myslet, že už nikdy neklopýtneme. Říkal jsem si, ok, stane se, s Budějovicemi to zvládneme. Nevím, asi jsme si mysleli, že když jsme delší dobu neprohráli, že všechno půjde samo. Ale tak to pochopitelně nefunguje.

„GÓLŮ BYCH CHTĚL MÍT VÍC“
Za Teplice jsem dal zatím jeden gól. S tím asi nemůžu být úplně spokojený. Ale myslím, že jsem něco týmu přinesl, neodehrál jsem špatné zápasy. Hraju tak nějak stejně jako dřív, není to zlé. Jak jsem poznal mužstvo, máme rozhodně na lepší umístění. Můžeme hrát ve středu tabulky, možná i o tu první skupinu pro nadstavbovou část. Samo to ale nepůjde, každý si musí uvědomit, proč fotbal hraje a za který klub hraje. Když jsme byli v tabulce dole, jezdili jsme po zadku, dřeli. Po Spartě jsme skočili na osmé místo, najednou to byla z naší strany pohoda.

„ČEKAL JSEM, ŽE ZAČÁTEK BUDE HORŠÍ“
V lednu jsem přestoupil z Plzně do Lokerenu, příliš jsem si ale v Belgii nezahrál. Nedostal jsem moc šancí. Poslední start za Lokeren jsem si připsal v únoru, měl jsem tedy dlouhou herní pauzu. Premiéra v Teplicích pro mě byla prvním utkáním po téměř sedmi měsících.   Abych byl upřímný, očekával jsem, že začátek bude horší, složitější. Po prvním zápase v Liberci jsem byl sice zavařenej, ale potom se všechno rozjelo samo. Nevypadl jsem z toho, mám radost.“

JAKUB ŘEZNÍČEK

Narozen: 26. května 1988. Výška: 182 cm. Váha: 77 kg. Stav: ženatý, manželka Michaela, dcery Vanessa (5 let) a Isabella (3 měsíce). Fotbalový post: útočník. Česká liga: 266 zápasů/ 65 gólů. Hráčská kariéra: 1. FK Příbram (1995-2007), FK Mladá Boleslav (2007-2009), MFK Ružomberok (2009-2010), FK Mladá Boleslav (2010-2012), Dynamo České Budějovice (2012-2013), 1. FK Příbram (2013-2015), Sparta Praha (2015), Zbrojovka Brno (2015-2017), Viktoria Plzeň (2017-2018), Sigma Olomouc (2018-?), Viktoria Plzeň (2018-2019), Lokeren (2019), FK Teplice (2019-?). Největší úspěchy: účastník základní skupiny Ligy mistrů (2018), postup do základní skupiny Evropské ligy (2017), mistr české ligy (2018), vítěz Českého poháru (2011), člen reprezentačních výběrů do 18, 19 a 21 let.