Jakub Jugas: „Čekal jsem, že ve Slavii dostanu šanci!“

Společně s Janem Matouškem a Janem Sýkorou tvoří v Jablonci slávistickou kliku. Také stoper JAKUB JUGAS totiž nedostal v Edenu šanci v letní přípravě a zvolil hostování na Střelnici. Po úvodních šesti kolech stanul se Severočechy na druhé příčce za sešívanými, v sobotu však s nimi musel skousnout těžkou porážku 0:4 v Příbrami.

„DOSTAT ČTYŘI GÓLY JE HODNĚ ŠPATNÝ“

„Sobotní zápas nám absolutně nevyšel. Prohrát se může s každým, ale dostat čtyři góly v Příbrami je hodně špatný. Myslím, že celá kabina i trenér Rada porážku skousávali těžce. Co nám ale zbývá, než ji přijmout. Musíme si sednout a říct, proč se to stalo. Aby se takový výpadek neopakoval. Poslední dobou jsme zápasy zvládali výsledkově, i když herně mohly být lepší. Příbram jsme nepodcenili, ale inkasovali jsme rychlý gól, do třicáté minuty druhý. Potom už je těžké zápas otáčet. Navíc soupeř hrál opravdu výborně, aktivně. Vyhrál naprosto zaslouženě.

„KRITIKA KOUČE RADY BYLA ZASLOUŽENÁ“

Dostali jsme dvě branky ze standardek. Příbram měla výškovou převahu, má sedm vysokých hráčů. První dva góly byly takové nešťastné, potom domácí trefili dvě šibenice. Jenže my jsme dopředu nic nepřevedli, nemohli jsme si od Litavky nic odvézt. Trenér Rada v kabině pojmenoval věci, jak se udály. Řekl nám je naplno, jeho kritika byla zasloužená. Po zápase jsem se dozvěděl, že Jablonec jedenáctkrát za sebou venku nevyhrál. Jsem tu od léta, venku hrál jsem venku potřetí. Nemluvil bych ale o komplexu. Sparta nás přejela, v Budějovicích zasloužená remíza, teď nás přejela Příbram. Věřím, že doma s Baníkem zase zabereme.

„CHCEME SLAVII DOKÁZAT, ŽE NA NI MÁME“

V Jablonci mám dva spoluhráče ze Slavie, univerzála Honzu Sýkoru a útočníka Honzu Matouška. Všichni jsme tady z Edenu na hostování. Bavili jsme se s klukama, že bychom Slavii chtěli dokázat, že na ni máme. Rozhodně to není tak, že bychom se jí nějakým způsobem chtěli mstít. Vůbec ne! Na prvním místě je u nás Jablonec. Teď jsme ale v Příbrami ani jeden nepřevedli nic, měli bychom tedy začít u sebe. Abychom týmu pomohli a on následně mohl pomoct nám.

„KŘIVDU NECÍTÍM, ZKLAMÁNÍ ANO“

Přiznávám, že když jsem se dozvěděl, že ve Slavii nepůjdu ani do přípravy, byl jsem zklamaný. Každý chce být členem momentálně nejlepšího českého klubu, kterým Slavia teď je. Ale rozhodla se tak, šlape jí to i beze mě. Nicméně čekal jsem, že šanci dostanu. Je na mě, abych dokázal, že si ji v budoucnu zasloužím. Před začátkem přípravy jsem komunikoval s Honzou Nezmarem (sportovní ředitel), bavili jsme se, že bych měl začít a pak se uvidí. Cestou na první trénink mi ale bylo oznámeno, že nemám jezdit. Způsob oznámení nebyl nejlepší, ale takový je fotbalový život. Křivdu necítím, zklamání ano.

„KDYŽ ODEŠLI STOPEŘI, MYSLEL JSEM, ŽE JE VE HŘE NÁVRAT“

Během léta skončili v Edenu dvě velké opory na stoperu. Nejdřív Simon Deli, po něm nakonec i Michael Ngadeu. Nebudu lhát, když odešel i Michael, určitě jsem přemýšlel nad tím, že by mohl být ve hře můj návrat. Bylo by to pro mě pozitivní vyústění té situace. Doufal jsem, dával jsem si docela solidní šanci. Ale nestalo se nic, tudíž nemůžu být ani zklamaný. Slavia si s tím poradila tak, že posunula Michala Frydrycha na stopera, navíc tam může využít i Alexe Krále.

„JABLONEC JE V ČESKU TAKÉ POJEM“

Když jsem do Slavie před třemi lety přicházel ze Zlína, ocitl jsem se ve velkém fotbale. Jestli věřím, že se do něj zase někdy vrátím? Je to těžké. Sáhl jsem si na velký fotbal, jenže ve Slavii se vyměnili trenéři, navíc jsem se zranil. Moje pozice byla složitá. Chápu, že jsem v uplynulé sezoně nenastupoval. Bohužel, protože byla pohádková. Ale věřil jsem, že se dokážu poprat o tu letošní. Jsem v Jablonci, který je v Česku také pojem v Česku. Pokud bude navrchu, vyjdou na světlo jednotlivci. Budu třeba vidět i já.“

JAKUB JUGAS

Narozen: 5. května 1992. Výška: 187 cm. Váha: 83 kg. Stav: šťastně ženatý, manželka Adéla. Fotbalový post: obránce. Hráčská kariéra: Jiskra Otrokovice (1999-2002), Tescoma Zlín/Fastav Zlín (2002-2012), 1. FK Příbram (2012-2014), Zbrojovka Brno (2014-2015), Fastav Zlín (2015-?), Slavia Praha (2017-2019), Mladá Boleslav (2019), FK Jablonec (2019-?). Česká liga: 177 zápasů / 8 gólů. Největší úspěchy: vicemistr Evropy hráčů do 19 let (2011), vítěz české ligy (2019), účastník ME U-21 (2015), účastník základní skupiny Evropské ligy (2017), vítěz MOL Cupu (2017, 2018).