Ibra vystřelil historickou trofej

Víkendový fotbal v Anglii okořenilo finále Ligového poháru mezi Manchesterem United a Southamptonem. A dramatická bitva ve Wembley fanoušky rozhodně nezklamala! Hrdinou utkání se nakonec stal Zlatan Ibrahimovič, jenž dvěma zásahy popravil Svaté a zajistil Rudým ďáblům první letošní trofej. Ostře sledovanou bitvu na legendárním stadionu Wembley lépe rozehrál Southampton a po deseti minutách zásluhou Gabbiadiniho rozvlnil síť. Jeho trefu však rozhodčí chybně kvůli údajnému ofsajdu neuznal.

Do vedení tak za dalších devět minut odskočili United, když se z přímého kopu trefil Ibrahimovič. V 38. minutě poslal favorita do dvougólového trháku Lingard, ovšem Gabbiadini dokázal dvěma zásahy vyrovnat! Strhující duel spěl do prodloužení, ovšem tři minuty před koncem nikým nehlídaný Ibrahimovič přesnou hlavičkou rozhodl o vítězství United 3:2. Mančaft z Manchesteru ziskem 42. cenné trofeje vystřídal Liverpool na pozici nejúspěšnějšího anglického týmu historie…

V Premier League vedoucí Chelsea mašíruje za titulem, další úspěšný krok udělala proti Swansea, která na Stamford Bridge padla 1:3. Na druhé místo poskočil po čtyřgólové demolici Stoke londýnský Tottenham, jehož vítězství hattrickem režíroval kanonýr Harry Kane a se 17ti přesnými zásahy na kontě se dotáhl na čelo tabulky kanonýrů. Trenér David Moyes se vrátil do Goodison Parku, kde 11 let vedl Everton, jeho Sunderland ale domácím Toffees podlehl 0:2 a na záchranu momentálně ztrácí tři body. Mistrovský Leicester vyhodil trenéra Claudia Ranieriho a pod vedením prozatímního trenéra Shakespearea se v pondělí večer pokusil výhrou v Liverpoolu opustit zónu sestupu…