Hrošovský odejde v srpnu do Genku

Plzeň opustí hlavní opora Patrik Hrošovský. Slovenský reprezentant přestoupí z týmu ligového vicemistra do Genku, s nímž podepsal čtyřletou smlouvu s následnou roční opcí. K belgickému šampionovi se sedmadvacetiletý záložník připojí v srpnu, předtím ještě za Viktorii odehraje kvalifikaci evropských pohárů. Kluby se dohodly nezveřejnit přestupovou částku. Podle dřívějších spekulací médií za Hrošovského Genk, který na jaře vypadl ve vyřazovací fázi Evropské ligy s pražskou Slavií, nabízel v přepočtu asi 120 milionů korun, nyní by ale mohla Plzeň dostat ještě více. Slovenský středopolař byl aktuálně největším pilířem a režisérem hry Viktorie, s níž v uplynulé sezoně skončil v lize druhý za Slavií. Především v nadstavbové části měl vynikající formu a po skončení ročníku byl vyhlášen třetím nejlepším hráčem nejvyšší soutěže.

"Jsem rád, že se podařilo vše domluvit ke spokojenosti všech stran. Cítím, že nastal ideální čas vyzkoušet si první zahraniční angažmá, protože Česko jsem úplně jako zahraničí nebral. Cítil jsem se ve Viktorii vždy skvěle a jsem jí velmi vděčný. A jsem i rád, že mohu teď klubu ještě pomoci zabojovat o Evropu, kterou si určitě zaslouží," říká neúnavný záložník, který s Plzní získal tři z celkových pěti ligových titulů Viktorie. V Genku dnes úspěšně prošel zdravotní prohlídkou. K týmu belgického šampiona se připojí v průběhu srpna podle toho, jak si Plzeň povede v kvalifikaci evropských pohárů. Západočeši 23. července úvodním domácím zápasem rozehrají 2. předkolo Ligy mistrů proti Olympiakosu Pireus. Případné závěrečné předkolo Hrošovský nebude moci hrát, neboť ho s Genkem čeká základní skupina této nejprestižnější evropské klubové soutěže.  

V české lize zatím nastoupil ke 168 zápasům a dal 15 branek. Od roku 2009 hrál za mládež Plzně, poté hostoval v Sokolově, Ústí nad Labem a Znojmě. Za A-tým Viktorie začal pravidelně nastupovat v roce 2014. Na kontě má 23 startů za slovenskou reprezentaci a v uplynulé sezoně Ligy mistrů se blýskl gólem na půdě Realu Madrid při prohře Západočechů 1:2. Viktoria v létě na jeho pozici přivedla Lukáše Kalvacha z Olomouce a z hostování ve Slovácku přišel další střední záložník Dominik Janošek.