Horror se šťastným koncem

Deset kol před koncem se na obou pólech tabulky bundesligy docela vyjasňuje. Ambiciózní Lipsko, které dlouho drze šlapalo na paty vedoucímu Bayernu, si na jaře opakovaně připisuje nečekané ztráty i v domácím prostředí, takže pátý mistrovský titul bavorského giganta v řadě je téměř skálopevnou jistotou. A protože i další medailové příčky znamenají přímý postup do Ligy mistrů, musí se nováček z druhého místa spíš než dopředu dívat dozadu, kde se zformoval silný šik jeho pronásledovatelů. Zpátky se do něj zařadila i berlínská Hertha, která na Olympijském stadionu konečně vítězně přemohla Borussii Dortmund.

Pod vedením maďarského kouče Pála Dardaie se jí to povedlo úplně poprvé, a tak nebylo divu, že po závěrečném hvizdu vypukla na trávníku ohromná erupce nadšení. Výhru 2:1 vystřelil v 71. minutě z trestného kopu vyhlášený specialista Marvin Plattenhardt, který svoji levačkou parádně vymetl šibenici hostující branky. Dal tím nejlepším způsobem zapomenout na lehkovážný kiks, kterým se podepsal v předchozím kole pod nejtěsnější porážku v Hamburku…

Na chvostě se stále výrazněji rozevírají bodové nůžky mezi tandemem Ingolstadt-Darmstadt a dalšími ohroženými kluby, které prchají z pásma ohrožení, byť jeden z nich se nakonec stejně nevyhne baráži.  Největší horror se šťastným koncem určitě prožili fotbalisté Brém v Leverkusenu, který dohrával v deseti bez vyloučeného Wendella a ani v pětiminutovém nastavení neměl žádné šance. Těsně před jeho vypršením vyvážel míč z vlastní šestnáctky hostující Kainz. Tak dlouho váhal s jeho odkopem do bezpečí, až trefil nohu zezadu napadajícího Henrichse. Verdikt rozhodčího Stielera byl jasný – penalta! Míč si vzal turecký stoper a kapitán Ömer Toprak. Jeho nepříliš razantní i také špatně umístěnou střelu gólman Wiedwald chytil, a tak hned mohl triumfálně vychutnávat remízu 1:1.