Hoftych s Látalem skončí v Trnavě!

Mistrovskou Trnava čeká na konci podzimu pořádný personální třesk. Funkci generálního manažera Slovanu se rozhodl opustit Pavel Hoftych a spolu s ním ve slovenském celku končí i trenér Radoslav Látal. Oba Čechy k tomuto překvapivému rozhodnutí vedly mimo jiné ekonomická situace v klubu a ztráta motivace. Jednapadesátiletý Hoftych byl generálním manažerem Trnavy od léta 2016. Do klubu přišel s plánem udělat z něj přední slovenský tým s úspěchy i v Evropě, jako se to v českém prostředí povedlo Plzni.

"Stále jsem věřil, že můžeme jít plzeňskou cestou. Ale teď už vím, že ve městě není možné u více subjektů najít shodu, aby se fotbal v Trnavě dostal dál. To je hlavní důvod, proč necítím, že by moje práce měla být i nadále pro Spartak přínosná," říká na vysvětlenou bývalý kouč Zlína, Bohemians 1905 či českých juniorských reprezentací a dodává: "Nelíbí se mi, že naší práci respektují víc soupeři jako Anderlecht, Fenerbahçe, než lidé ve městě."

Spolu s ním končí i trenér Látal, který do Trnavy přišel v létě a dovedl tým k postupu do hlavní fáze Evropské ligy. Ve slovenské lize je Trnava až šestá. "Přivedl mě sem Pavel Hoftych a po jeho odchodu nebudu mít okolo sebe lidi, které znám osobně a o které bych se opřel. Započatou práci tak přenechám svému následovníkovi. Nikdo si neumí představit, jak je to složité. Odehráli jsme na podzim už 33 zápasů. A po tom, co se stalo v sobotu večer po zápase s fanoušky, jsem se definitivně přesvědčil, že mám skončit," konstatuje.