Hluboké třetinové příkopy

Ještě tři kola zbývají do konce podzimní části nejvyšší soutěže. Její aktuální tabulka je rozdělena na tři skupiny týmů, které mají mezi sebou tak hluboké bodové příkopy, že bude jen velmi obtížné je v dalším průběhu sezony zasypat a vzájemně se mezi sebou promíchat.

Plzeň i po nedělní výhře doma nad Slavií nadále drží rekordní stoprocentnost a červenobílé sny o obhajobě titulu, který s sebou přinese i přímý postup do Ligy mistrů, nemají ani skalní vyznavači těchto barev i klubové vedení z Edenu. Manko čtrnácti bodů je víc než propastné a výmluvné. Slávisté se tak ocitli ve společnosti dalších týmů, které budou bojovat o účast v pohárové Evropě – buď z HET ligy, nebo coby vítěz MOL Cupu, což se však už na jaře netýká aktuálně druhé Olomouce, ani největšího rivala z Letné. V tom může být i šance severočeského trojlístku, především Liberce.

Moravské kvinteto, z něhož dosáhla pouze Jihlava na dvouciferný počet bodů díky překvapivé výhře doma právě nad Slovanem, si to pravděpodobně rozdá o druholigové jízdenky. Překonat půltucet bodové ztráty do klidného středu je totiž sisyfovským úkolem, který bude s přibývajícími koly stále těžším psychickým balvanem, takže spíš rozhodnou „zápasy pravdy“ o pomyslný stejný počet bodů.