Hašek zachránil Emirates

Český kouč Ivan Hašek splnil svoji krátkodobou trenérskou misi, do které vstupovali s asistentem Luďkem Klusáčkem v prosinci do klubu Emirates SC s jednoznačným cílem – zachránit ho v nejvyšší soutěži Spojených arabských emirátů. Převzali tým po podzimní části s pouhými šesti body na předposledním sestupovém místě.

Podařilo se jim to až v posledním víkendovém kole, kdy zvítězili doma v Ras al Khaimahu 1:0 nad Al Nasr brankou argentinského krajánka a nejlepšího střelce Sebastiana Sachi, který v předchozím v páté minutě nastavení zařídil důležitou remízu na hřišti posledního Bani Yasu 4:4. Největší konkurent v pásmu ohrožení Kalba totiž prohrál v Al Ainu 1:2, když inkasoval pět minut před koncem, a tak se Emirates za minutu dvanáct vyhouply na kýženou dvanáctou příčku, znamenající účast i v příštím ročníku Arabian Gulf League. Ivan Hašek však u toho už nebude, protože měl smlouvu jen do konce sezony, a v příštích dnech bude kromě odpočinku se také probírat nabídkami na nové angažmá.