Hart selhal, zůstane v Turíně?

Těžce nesl odchod z Ostrovů, útočiště našel na poslední chvíli v Itálii. Jenže anglický reprezentační brankář Joe Hart v uplynulém kole Serie A potvrdil, že jeho gloriola i v Turíně pomalu upadá. A nad jeho budoucností se vznáší velký otazník... Byl to šok, když jej kouč Manchesteru City Guardiola odstavil na vedlejší kolej a v podstatě vyštval z Anglie. Fanoušci zuřili, jak to mohl reprezentačnímu gólmanovi Albionu udělat. Brankářovo hostování v FC Turín jim ale dává odpověď...

Ne, že by Hart přímo hořel, ale chybuje. A často. O víkendu v 29. kole se výrazně podepsal na domácí remíze s Interem 2:2, když nejprve pustil pod tělem nevýraznou střelu po zemi a poté ostudně podběhl centr. „I tak je to pro nás cenná remíza,“ zastal se ho kouč Mihajlovič.

Turín je sice v klidu desátý, ale v inkasovaných brankách pátým nejhorším týmem soutěže. I to svědčí o Hartově formě a schopnosti dirigovat defenzívu. Co s ním bude dál? „Mám rád život v Itálii, miluji Turín, líbí se mi italská liga i fanoušci. Nemám si nač stěžovat a klidně tu zůstanu,“ reagoval na údajná lasa anglických klubů na čele s Liverpoolem. Kdo ví, jestli teď zájem z domova neochladne...

To Hartův legendární kolega Buffon měl opět důvod k radosti, vychytal další nulu a suverén z Juventusu vyhrál 1:0 na Sampdorii. Gigi navíc v Serii A odchytal v bráně Juve rekordních 39 711 minut a překonal dosavadní klubový rekord Bonipertiho. „Jsem šťastný, že jsem dosáhl této cifry, je to neuvěřitelné. Doufám, že mám ještě spoustu skvělých minut v mých nohou, hlavě, srdci a rukou,“ smál se. V zápase si zranil kotník český reprezentant Patrik Schick a právě gentleman Buffon byl prvním, kdo mu poskytl pomoc.

Elitní týmy nezaváhaly, parádní obrat z 0:1 na 4:1 předvedlo proti Palermu doma Udinese, a to i díky dalšímu gólovému příspěvku Jakuba Jankta.