Gólové povstání „Klokanů“ řídil Kabajev

Útočník Jevgenij Kabajev pražských Bohemians 1905 se postaral o druhý nejrychlejší hattrick v historii české nejvyšší soutěže. Při výhře 4:2 v Jihlavě se prosadil třikrát mezi 9. a 22. minutou, tedy za 13 minut. Rychlejší hattrick dal jen v roce 1994 Horst Siegl, kterému stačilo osm minut. Tehdy v dresu pražské Sparty skóroval v derby do sítě Dukly mezi 80. a 88. minutou. Druhý nejrychlejší hattrick měl na svědomí další sparťan Vratislav Lokvenc, který tři ze svých čtyř gólů do sítě Českých Budějovic v březnu 2000 nastřílel mezi 52. a 67. minutou.

Nyní ho překonal devětadvacetiletý ruský forvard v pátek na Vysočině. Poprvé se trefil po úniku v 9. minutě. V 16. minutě vedení hostujících „Klokanů“ navýšil a své gólové představení zakončil ve 22. minutě po dalším vydařeném brejku. Nastřílel tak nejrychlejší hattrick od úvodního hvizdu. Dát čistý hattrick během prvního poločasu je v české lize vzácnost. Nejlepší ligový kanonýr David Lafata má na kontě deset hattricků, ale jen jediný stihl už v prvním poločase a zakončil ho až ve 45. minutě. Stejně tak bývalý teplický kapitán Pavel Verbíř při hattricku Českým Budějovicím v roce 2007. Jinak jsou hattricky především záležitostí druhých poločasů.

Bohemians, kteří dosud měli po třetině sezony nejhorší útok ligy s pouhými sedmi brankami v deseti odehraných kolech, tak poprvé od dubna 2008 nastříleli v nejvyšší soutěži více než tři góly.