FOTBALOVÝ TÝDEN VLADIMÍRA DARIDY

FOTBALOVÝ TÝDEN VLADIMÍRA DARIDY

Se speciální ortézou na levém kotníku, který mu před třemi týdny lékaři operovali bezprostředně po zranění z bundesligového zápasu Herthy se Schalke 04, dorazil motor berlínského klubu a české reprezentace VLADIMÍR DARIDA za svými spoluhráči do Hamburku, kde pak na tribuně těsně za lavičkou hostů sledoval jejich marný kvalifikační souboj s úřadujícími mistry světa.

„VĚŘÍM, ŽE STIHNU KONEC PODZIMU!“

„Těžko se mi zápas hodnotí. Němcům vyloženě sedl, všechno jim vycházelo včetně brzkého vedoucího gólu, po kterém byli v ještě větší herní pohodě. Když pak krátce po přestávce zvýšil Kroos na 2:0, bylo prakticky rozhodnuto. Mohli jsme sice vstřelit alespoň čestnou branku, ale na druhou stranu jsme z dalších šancí mohli inkasovat ještě víc branek, pak už by to byl debakl. Německo je v současné době fotbalově někde jinde, má velmi silný a konsolidovaný tým. My naopak procházíme po mistrovství Evropy ve Francii dost velkou obměnou hráčského kádru, v němž už není řada dlouholetých opor. Chce to svůj čas, abychom se lépe sehráli a aby se také ustálila i základní sestava.

„NIKDO NEMĚL NÁLADU ZÁPAS ROZEBÍRAT…“

S kluky jsem se na hotelu potkal odpoledne před utkáním a zašel jsem za nimi i potom po jeho skončení do kabiny. Byli pochopitelně zklamaní, že utkání s Německem takhle jednoznačně dopadlo a že jsme ani neměli šanci uhrát s nimi přijatelnější výsledek, natož bodovat. Na hotelu jsme si všichni společně dali pozdní večeři a šlo se spát, nikdo neměl náladu zápas ještě rozebírat… Samozřejmě, že mě moc mrzelo, že jsem kvůli zranění o tenhle zápasy s mistry světa přišel, zvlášť když v Německu hraju a mám to do Hamburku vlastně kousek. Spoluhráčům z Herthy vyšly prognózy, že nás Němci přejedou, oba Norové záložník Skjelbred a brankář Jarstein mě totiž vyprovázeli se škodolibým přáním, abychom dopadli stejně jako oni předtím doma, což jim co do výsledku vyšlo úplně přesně…

„REKONVALESCENCE SE ZATÍM VYVÍJÍ DOBŘE!“

V neděli odpoledne jsme odjeli s Kačkou zpátky do Berlína, kde jsem zase od pondělí najel na rehabilitační režim. Každý den je stejný. Dopoledne jezdím na kliniku Da Vinci, kde strávím zhruba dva a půl hodiny. Půldruhé hodiny jezdím na kole nebo posiluji vršek těla, hodinu se mi pak starají o operovanou nohu. Večer ještě chodím k našemu klubovému fyzioterapeutovi na stadion, kde jsem taky hodinu. Byl jsem na rehabilitaci i v sobotu dopoledne, než jsme vyrazili autem do Hamburku. Rekonvalescence se vyvíjí dobře, všem lékařům i jemu se stav kotníku líbí. Natržený vaz se musel operovat, abych s ním neměl do budoucna problémy. Dřív jsem měl, když jsem byl ještě ve Freiburgu, problémy s pravým kotníkem, ve kterém jsem si natrhl taky vaz při kvalifikačním zápase s Itálií.

„PŘÍŠTÍ TÝDEN MI SUNDAJÍ SPECIÁLNÍ BOTU…“

Hned po operaci mě strašili, že jsem na podzim dohrál. Teď po třech týdnech to vypadá, že bych mohl ještě jeden nebo dva poslední prosincové zápasy v podzimní bundeslize stihnout. V příštím týdnu mi už sundají speciální botu z nohy a začnu zesláblé svaly posilovat. Až budou dostatečně zpevněné, budu moci kopat do balonu a dohánět i fyzickou kondici. Jsme teď na marodce společně s Ondrejem Dudou, který přišel v létě z mistrovské Legie Varšava. Jenže kvůli únavovým problémům s kolenem si ještě bundesligu nezahrál. Ale měl by to stihnout dřív, než se vrátím zpátky já. Trenér Dárdai s námi oběma počítal ve středu zálohy, kde bych se stáhl za Ondru. Snad se nám to povede naplno na jaře, možná to třeba zvládneme ještě letos.

„CHCEME SE DOSTAT PŘÍMO DO EVROPY!“

Jsem rád, že nám stejně jako vloni zatím podzim výsledkově a bodově vychází nad očekávání. Zvedli jsme si loňské cíle o pár bodů, chtěli bychom se znovu dostat do pohárové Evropy, ale přímo do hlavní soutěže. Na jaře nám přímý postup do Evropské ligy utekl o bod a z předkola proti jsme se do ní přes Bröndby Kodaň bohužel neprobojovali…“

VLADIMÍR DARIDA

Narozen: 8. srpna 1990. Výška: 171 cm. Váha: 66 kg. Stav: svobodný, přítelkyně Kateřina. Fotbalový post: záložník. Hráčská kariéra: Viktoria Plzeň (1995-2011), Baník Sokolov (2011), Viktoria Plzeň (2011-2013), SC Freiburg (Německo, 2013-2015), Hertha BSC Berlín (Německo, 2015-?). Reprezentace: 41 zápasů / jeden gól. Největší úspěchy: postup do čtvrtfinále EURO 2012 v Polsku a na Ukrajině, účast na EURO 2016 ve Francii, postup do osmifinále Evropské ligy (2013), postup do základní části Ligy mistrů (2011, 2013), mistr české ligy (2011, 2013), vítěz Ondrášovka cupu (2010).