Fotbalový týden Stanislava Tecla: „Jsem rád, že tým zůstal pohromadě!“

Fotbalový týden Stanislava Tecla: „Jsem rád, že tým zůstal pohromadě!“

V létě zažil svatbu (v osobním životě) i rozchod (ve fotbalové kariéře). Pětadvacetiletý útočník STANISLAV TECL se totiž stal součástí transferu mezi mistrovskou Plzní a třetím Jabloncem, který viktoriánům uvolnil záložníka Jana Kopice a naopak získal kromě něj ještě dalšího forvarda ze západočeského klubu Tomáše Wágnera. Ale ani toto vydatné posílení ofenzívy v podzimní Synot lize nenaplnilo ambiciózní předsezónní plány, takže v zimní přípravě Severočeši pod novým koučem Zdenko Frťalou dělají maximum pro to, aby se na jaře posunuli v tabulce co nejvýš a do Evropy!

„Už po měsíci jsem si v Jablonci zvykl. Bydlím podobně jako někteří další kluci v sousedním Liberci. Jezdím sám nebo někdy společně s „Benym“ (Vítem Benešem) a „Pospou“ (Martinem Pospíšilem). Když je nějaká dopravní zácpa, tak nejdéle za dvacet minut jsem na jabloneckém stadionu. Nastěhovali jsme se do bytu po hokejistovi Bartekovi, který odešel do Karlových Varů. V tom našem bývalém v Plzni zase bydlí od léta Honza Kopic. Jsem pořád v kontaktu s kluky z Viktorky, s „Kovym“ (Janem Kovaříkem), Lukášem Hejdou nebo „Pilkou“ (Václavem Pilařem) mluvím prakticky obden.“

„NÁŠ FOTBAL NEBYL MOC KE KOUKÁNÍ…“

Na podzim jsme hráli celkově špatně, nebylo to jen o ofenzívě, proto jsme tolik bodů doma zbytečně poztráceli a přezimujeme v tabulce podstatně níž, než jsme všichni před sezonou předpokládali. Ani náš předváděný fotbal nebyl až na výjimky moc ke koukání, proto také postupně přestali fanoušci na naše zápasy chodit, takže je na jaře musíme svými výkony i výsledky přilákat zpátky na stadion.

„ZIMNÍ DOVOLENÁ? NA SAMOTĚ U LESA!“

Po teroristických útocích z poslední doby se nám s manželkou nikam do tepla a k moři nechtělo. Celou prosincovou dovolenou jsme strávili na jejich rodinné chalupě nedaleko Měřína, kde byl božský klid. Je to taková samota u lesa, krásně jsem si zde od fotbalu odpočinul, doléčil jsem si taky levý kotník. V předposledním kole s Plzní bylo hřiště už hodně rozbité a bohužel jsem si špatně šlápl do nějaké díry v trávníku. Natrhl jsem si vazy a kvůli tomu vynechal závěrečný podzimní zápas na Bohemce. Naštěstí jsem si vazy nepřetrhl jako před lety ještě v Jihlavě, to by byl větší malér. Takhle jsem stihl normálně nastoupit do zimní přípravy, i když jsem toho během volna moc nenaběhal.

„VYPUŠTĚNÉ „KANÁRY“ JSME NEŘEŠILI…“

Během roku trénuji pod třetím koučem. Takový je fotbalový život a my hráči se tomu prostě musíme rozhodnutím majitele nebo vedení klubu přizpůsobit. Proto jsme také nijak neřešili změnu v původním plánu zimní přípravy, kdy jsme místo soustředění na Kanárských ostrovech vyrazili do Nymburka. Měli jsme tam dobré podmínky, připravovali se na přírodní trávě, protože nám do pátku, kdy jsme se vraceli zpátky, přálo i příznivé počasí. Mrznout začalo až v posledních dnech, kdy také začal vydatně padat sníh. Na něj jsem ale zvyklý z Jihlavy, takže to pro mě není nic mimořádného.

„UŽ SE TĚŠÍME DO PORTUGALSKA!

Myslím, že se přípravy v klubech příliš neliší, všude se nejdřív hodně běhá, což mi nikdy nedělalo problémy. V utkáních se v tomto období většinou rovnoměrně rozloží zátěž na všechny hráče, proto jsem třeba v tom posledním v neděli s Dunajskou Stredou odkopal pouze první poločas. Potom se postupně přechází k herní fázi, která vrcholí někde v teple na kvalitních terénech. V polovině příštího týdne odletíme na soustředění do Portugalska, kde budeme startovat na mezinárodním turnaji, na kterém se střetneme se zajímavými a kvalitními soupeři. Už se na tuhle změnu všichni těšíme, protože to zároveň budou i generálky na jarní ligu. Vypadá to, že bychom mohli hrát na dva útočníky, což je pro ofenzívu výhodnější, než mít na hrotu jen jednoho hráče. Věřím, že se na jaře tím pádem dostanu víc do hry, protože na kraji zálohy mně to na podzim moc nesedělo…

„CÍLEM JE POŘÁD POHÁROVÁ EVROPA…“

O zájmu Slavie jsem věděl, ale protože se kluby nedohodly, tím tahle hypotetická přestupová záležitost pro mě končí, protože v Jablonci mám smlouvu až do června 2018. Jsem rád, že kádr zůstal pohromadě, že nedošlo k nějakému velkému výprodeji, o kterém se po skončení neúspěšného podzimu dost nejen v médiích spekulovalo. Můžeme tak na jaře společně dokázat, že jako tým máme na víc! Náš hlavní cíl se nemění. Chceme se zase probojovat do předkola Evropské ligy a bude jedno, jestli se nám to povede díky konečnému umístění lize, nebo vítězstvím v poháru!“

 

VIZITKA

STANISLAV TECL

Narozen: 1. září 1990

Výška: 182 cm

Váha: 78 kg

Stav: ženatý, manželka Aneta

Fotbalový post: útočník

Hráčská kariéra: Vysočina Jihlava (2002-2009), Slavia Praha (2010), Vysočina Jihlava (2010-2012), Viktoria Plzeň (2013-2015), FK Jablonec (2015-?)

Reprezentace: 2 zápasy / žádný gól

Největší úspěchy: mistr české ligy (2013, 2015), postup do základní části Ligy mistrů (2013), postup do osmifinále Evropské ligy (2013, 2014), postup s českou „jedenadvacítkou“ do baráže mistrovství Evropy (2013), postup s Jihlavou do Gambrinus ligy (2012)